Lesnice – Žulová 3:1 (3:1)

První utkání sezóny nezačalo jak jsme všichni doufali. Už při cestě na zápas jsme jako jedni z prvních dorazili na místo havárie motorkáře s automobilem. V našem týmu máme několik hasičů a policistů, kteří se okamžitě vydali pomoc.

Na utkání jsme tak dorazili s minimální časovou rezervou. Než jsme se rozkoukali na hřišti, tak byl stav 0:3. Nejdříve jsme vyslali krásnou přihrávkou do sóla domácího útočníka, který nakonec se štěstím zakončil přímo do šibenice. Druhý gól padl po rychlém brejku, kdy se naše obrana nechala strhnout na přední tyč a propadnutý míč uklízel domácí hráč do prázdné branky. I třetí gól padl po naší chybě, kdy jsme zbytečně vyváželi míč, o který jsme přišli a domácí z brejku trestali. Naštěstí jsme se ale oklepali a od tohoto stavu začali hrát. Nejdříve se 2x zastřeloval Janošťák, pak Schopf odražený míč napálil pouze do soupeře a Varga svůj průnik vyřešil nepřesnou střelou. Ale nakonec jsme se dočkali. Janošťákův přímý kop zblokovala zeď pouze ke Křivohlávkovi, který míč krásným obstřelem poslal přesně k tyči – 1:3.

V průběhu prvního poločasu jsme řešili ještě jednu nepříjemnost, kdy si dva naši hráči vzpomněli, že nechali doma zaplou žehličku a museli okamžitě odjet.

Druhý poločas přinesl jiný průběh než první. Domácí se zatáhli a s míčem jsme hráli téměř výhradně my. Stále se nám ale nedařilo dostat do šance. Když už se řítil Křivohlávek sám, tak ho zezadu stáhl domácí hráč, bohužel pouze za žlutou. Do větších šancí jsme se začali dostávat v posledních dvaceti minutách. Varga ani svůj druhý průnik nepřetavil v branku, následně Křivohlávek sám před brankářem ještě přihrával… Když se neujaly ani střely z větší vzdálenosti a ani domácí nevyužili brejk do naší otevřené obrany, skončilo utkání 1:3.

Hodnocení: Utkání ovlivnilo špatných 20 minut. Pak jsme už byli i o něco lepší než soupeř, ale přes jeho pevnou obranu se nám prosadit nepodařilo. Pozitivem je, jak mužstvo zareagovalo na stav 0:3, negativem chování dvou hráčů.

Sestava: Červenka – Maceček V., Hrtús Milan, Strejček – Křivohlávek, Daniel, Karel, Hloušek, Schopf – Janošťák, Varga

Střídali: Krejsa, Švardala, Hrtús Marián

Branka: Křivohlávek