Nový Malín – Žulová 1:4 (1:2)

I druhý zápas jsme odehráli na půdě soupeře. Tým oslabený o opalujícího se Daniela a dvou hráčů, kteří v týdnu odešli do jiných klubů, podal vynikající výkon oceněný třemi body.

Domácí loni patřili k nejslabším týmům a zachránili se na poslední chvíli. Ale před sezónou přivedli nového trenéra a i několik hráčů z vyšších soutěží, takže nikdo netušil, v jaké formě domácí budou.

Nám se naštěstí povedl vstup do utkání, když jsme okamžitě začali diktovat tempo. Pomohl i rychlý gól, kdy se pro pěkné přihrávce dostal do samostatného únika Varga. I když má úspěšnost nájezdů asi 5%, tentokrát jsme měli štěstí a po povedené kličce brankáři vedli 1:0. Domácí se celý první poločas stereotypně snažili hrát na rychlé brejky, to si ale naše obrana zkušeně pohlídala. Brzy jsme naopak mohli zvýšit. Varga důsledně sledovat míč, který vypadl brankáři z ruk, bohužel ale trefil tyč. Když už to vypadalo, že se poločas pouze dohraje, vystihl přihrávku domácích Křivohlávek, vyslal do brejku Vargu, kterého domácí obránce musel faulovat – penalta. Tu s přehledem proměnil Křivohlávek – 2:0. Do konce poločasu zbývala minuta a my už se nejspíš viděli v šatně. Toho využil domácí hráč, který bez povšimnutí proběhl až na 30 metrů od branky, odkud krásnou střelou do šibenice snížil na 1:2.

Branka v závěru poločasu domácí povzbudila a úvod druhého poločasu patřil jim. Přehrávali nás ve středu pole, my jsme jim pomohli několika hloupými ztrátami. Naše obrana ale pracovala výborně a dlouhé míče za obranu pokrýval Červenka, takže se domácí do žádných šancí nedostávali. Postupem doby jsme hru vyrovnali a když krásnou nahrávkou našel Karel výborně hrajícího Vargu, který utekl obraně a propálil brankáře, bylo to 3:1. Téměř vzápětí po další pěkné akci zvyšoval Schopf na 4:1 a bylo rozhodnuto. Utkání se pouze dohrávalo. Domácího útočníka v nájezdu vychytal Červenka a když Marián Hrtús nezakončil z 8 metrů přesně, skončilo utkání 4:1.

Hodnocení: Velmi zodpovědný výkon od všech 13 hráčů. Jeli jsme k zápasu oslabeni a s obavami, ale vynikající výkon nám zvedl sebevědomí. Za zmínku stojí, že v obou zápasech pískali velmi dobře rozhodčí, kteří přispěli ke kvalitě utkání.

Sestava: Červenka – Maceček V., Hrtús Milan, Janošťák, Strejček – Křivohlávek, Karel, Hloušek, Švardala – Schopf, Varga

Střídali: Krejsa, Hrtús Marián

Branky: Varga 2, Křivohlávek pen., Schopf