Žulová – Písečná 2:2 (1:2), pen. 4:1

První domácí zápas a hned derby. Od první minuty se na hřišti odehrávala nesmlouvavá bitva o každý metr hřiště, o každý míč.

Hned ve 3. minutě se v šanci objevil Schopf, který se dostal z úhlu za záda obránců. Místo okažité, ale obtížné střely zvolil zasekávačku, bohužel jeho následnou střelu už obránci dokázali zblokovat. Následující minuty se odehrávaly převážně ve středu pole, kde bylo k vidění několik ostřejších soubojů oceněných žlutou kartou. Nám se v tomto úseku hry nedařilo podržet míč, vyhrát osobní souboj. Postupně jsme se ale dokázali soupeři v důrazu vyrovnat a začali jsme hru ovládat. Úsek mezi 20. a 40. minutou byl náš nejsilnější v zápase. Soupeře jsme přehrávali a na branku hostů se valil jeden útok za druhým. Nejčastějším tahounem byl opět dobře hrající Varga, se kterým si obránci nevěděli rady. Několikrát se spoluhráči vykombinovali obranu a dostali se do šestnástky, kde ale chyběl větší důraz nebo lepší náběh. A když nedokázal brankáře propálit ani Schopf, byl stav stále 0:0.

Udeřit se nám podařilo až po hrubce soupeře. Dlouhý Červenkův nákop propustil obránce za sebe, kde byl u míče Varga dřív než brankář a hlavou ho dokázal přelobovat – 1:0. Z vedení jsme se radovali jenom dvě minuty. Písečná rychle rozehrála aut a nepokrytý Guzej překonal Červenku hlavou – 1:1. A jako by to nestačilo, v poslední minutě Varga přihrával zpět obránci, přihrávku ale zachytit soupeř a po rychlé kombinaci zakončovat Dubovan přesně k tyči –  1:2.

Ve druhém poločase se obrázek hry příliš nezměnil. Soupeř se zatáhl a spoléhal na brejky. Na hřišti to stále jiskřilo a dobře pískající rozhodčí měl plné ruce práce. My jsme se snažili, ale proti dobře fungující obraně se nám příliš nedařilo. Nechybělo nasazení, ale v osobních soubojích byl soupeř lepší. Nezbývalo, než se pokoušet o střelbu z dálky, ale ani to k úspěch nevedlo. Postupně jsme ale stupňovali tlak. Přešli jsme na hru na tři obránce, Janošťák se přesunul na hrot. Hostům se ale dařilo hru zkušeně kouskovat a držet nás dál od branky. V úplném závěru přišel posílit útok Pohl a hráli jsme tak na tři útočníky. To se nám vyplatilo v poslední minutě nastavení. Dlouhý míč za obranu se hostům podařilo odvrátit pouze na roh. Po něm se míč odrazil právě k Pohlovi, který svou střelu z otočky umístil přesně k tyči – 2:2 a konec.

Od letošního roku se ale i v kraji kopou za nerozhodného stavu penalty. A ty si celé proměnil ve svou show Červenka. Vynikajícími zákroky vychytal všechny střelce Písečné (gól dostal až z opakovaného PK).  Od nás byli střelci Křivohlávek, Hloušek, Hrtús, Daniel úspěšní, a tak jsme mohli slavit důležité dvoubodové vítězství.

Hodnocení: Zápas s nabuzeným soupeřem jsme mohli rozhodnout v závěru prvního poločasu. Bohužel jsme proměnili pouze jednu šanci a naopak jsme svými chybami soupeři darovali dvě branky. V druhém poločase nám v horkém počasí začaly ubývat síly, ale nezměrnou bojovností a vůlí jsme nakonec i s pomocí štěstí podařilo vyrovnat. Stále nám ale chybí větší důraz v soubojích a důslednost v obou šestnáctkách.

Sestava: Červenka (Morong) – Maceček, Hrtús Milan, Janošťák, Strejček – Křivohlávek, Daniel, Karel, Hloušek – Varga, Schopf

Střídali: Švardala, Pohl, Hrtús Marián

Branky: Varga, Pohl

Příští zápas: sobota 25.8. 16:30 Libina – Žulová. Odjezd autobusem 14:00 z náměstí. Srdečně zveme fanoušky.