Žulová – Bludov 3:2 (1:2)

V dalším domácím utkání jsme se střetli se sousedem v tabulce – Bludovem. Před utkáním se nám opět nahromadily omluvenky, přesto jsme nastoupili s cílem získat 3 body.

Od úvodu utkání se nám podařilo soupeře zatlačit na jeho polovinu. Jak je ale bohužel tradicí, místo abychom gól vstřelili, lehce jsme inkasovali. Stejně jako v Sudkově jsme nepokryli roh soupeře, který šťastnou tečí skóroval – 0:1. Branka nás zaskočila a na chvíli jsme vypadli z rytmu. Postupně jsme se ale oklepali a začali soupeře opět přehrávat. Ve 21. Minutě vybojoval Kadeřábek na půlce míč, posunul ho na Hlouška, který poslal kolmici dopředu na Vargu. Ten opět potvrdil, že na podzim je střelecky při chuti a z úhlu dokázal tvrdou ranou prostřelit brankáře – 1:1. Ale nebyl by to ten pravý žulovský tým, aby soupeře neposadil opět na koně. Situaci ve vlastním vápně jsme se zbytečně snažili vyřešit fotbalově, soupeř malou domů vystihl a bylo to 1:2. Aby nebylo smůly dost, Kadeřábek si přivodil zranění stehna (na začátku druhé půle musel střídat), které na zbytek poločasu ovlivnilo hru zálohy. Přesto jsme si vybojovali 100% šanci. Po pravé straně krásně prošel Maceček, který se ocitl sám před gólmanem, kterého ale bohužel nepropálil. Při dorážce ale hosté stáhli Pohla a sudí neváhal. Bohužel Křivohlávkovu střelu z pokutového kopu brankář hostí vyrazil. A nejhorší okamžik přišel téměř vzápětí, kdy po srážce s gólmanem utrpěl otřes mozku Varga, který musel střídat a odjet do nemocnice.

Do druhého poločasu tak musel Červenka z branky do útoku a do brány šel Morong. Ve druhém poločase se hrálo téměř na jednu branku. Hosté spoléhali na pevnou defenzívu, která nás do šancí příliš nepouštěla. Na hostech ale s přibývajícím časem začala být znát únava, čehož jsme dokázali využít. Nejdřív se zastřelovali Červanka s Pohlem, Danielův obstřel šel vedle. Pak se na nás ale usmálo štěstí. Danielův přímý kop si hosté srazili do sítě – 2:2. S bodem jsme se ale nechtěli smířit a dál útočili. Vynikající individuální akci předvedl Červenka, bohužel sám před brankářem zamířil vedle. V 83. Minutě jsme se ale dočkali. Na další Danielův centr si naběhl Janošťák a hlavou rozvlnil síť -3:2. Hosté poté vrhli vše do útoku a ještě si stihli vypracovat 100% šanci. Střelu z 8 metrů ale Morong dokázal zákrokem zápasu zneškodnit. Utkání tak skončilo 3:2.

Hodnocení:  Utkání jsme si sami zkomplikovali. Herně jsme soupeře přehrávali, ale sami jsme ho posadili na koně dvěma chybami. Tým ale opět ukázal bojovnost a přes všechna zranění dokázal silou vůle zápas otočit.

Sestava: Červenka – Maceček, Křivohlávek, Janošťák, Hrtús – Krejsa, Daniel, Kadeřábek, Hloušek – Pohl, varga

Střídali: Morong, Švardala, Hrtús

Branky: Varga, Janošťák, vlastní

One thought on “Žulová – Bludov 3:2 (1:2)

1. Dobrý den,
    v první řadě bych chtěl vyjádřit omluvu za zranění hráče Vargy. Rozhodně se z mé strany nejednalo o úmysl. Míč letěl do šestnáctky , já si křičel, že si pro něj jdu, Varga bohužel šel do souboje taky naplno, kolenem dopředu, jsem se pouze chránil. Tak jak je u brankářů běžné. Trefil jsem hráče bohužel nešťastně, avšak pokud bych tam nohu nedal, možná bych byl převez do nemocnice já. Fotbal v mužské kategorii hraji téměř 15 let a rozhodně nepatřím mezi hráče, které by chtěli úmyslně někoho zranit. Hráči Vargovi, prosím vyřiďte mou omluvu a přeji brzké uzdravení.

Dále bych se chtěl zeptat, zda-li je možný nějaký odkaz na video ze zápasu.