Jindřichov – Žulová 1:1 (1:0) pen. 5:4

V minulých letech jsme si pravidelně do Jindřichova jezdili pro příděl branek, letos jsme odvezli bod, i když jsme mohli i víc. Bohužel zranění ofenzivní hráči chyběli a ještě před výkopem jsme museli řešit zranění Kadeřábka, místo kterého nastoupil Krejsa.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas. Utkání se odehrávalo především mezi šestnáctkami a šancí moc nebylo. Před zápasem jsme se připravovali na brejky soupeře, bohužel jsme z této situace inkasovali. Rychlý náběh za obranu zachytil Křivohlávek, který svedl důrazný souboj s útočníkem domácích. V něm si soupeř na zemi přihrál míč rukou, následně naznačil střelu a přihrál před prázdnou bránu – 1:0. Téměř vzápětí mohl vyrovnat Pohl, který krásnou individuální akcí prošel přes tři hráče. Bohužel místo střely volil nahrávku  do ofsajdu. Následně střílel z dálky Daniel, ale gólman kryl. A když na druhé straně předvedl vynikající zákrok Morong, skončil poločas 1:0 pro domácí.

Na začátku druhého poločasu nás domácí zatlačili. Ale díky výbornému a zodpovědnému výkonu od všech hráčů, jsme domácí k ničemu nepouštěli. A naopak jsme hrozili z rychlých brejků. K vyrovnání jsme si stejně jako minule pomohli standartní situací. Centr Karla před brankářem přizvedl Janošťák – 1:1. O pět minut později zkoušel z dálky štestí opět Daniel a domácí brankář měl plné ruce práce. Stoprocentní šanci měl i Hrtús, který ani s pomocí Daniela ale obránce nepropálil.  Na druhé straně se i domácí dostávali do pološancí, ale obrana včele s brankářem pracovala spolehlivě. Vyřešili i nepřímý volný kop uvnitř šestnáctky po situaci, kterou viděl pouze rozhodčí. Na druhé straně se v souboji jeden na jednoho uvolnil Červenka, za střelou se gólman pouze otáčel, bohužel šla těsně vedle. O chvíli později si souboj zopakovali, když se Červenka řítil ze strany, ale přestřelil. Domácí si největší šanci vypracovali v 88. minutě, ale Morong výborně lapil. Utkání tak skončilo 1:1.

V penaltovém rozstřelu zářili brankáři. Morong chytil 3, domácí brankář 1 plus mu 2x pomohla tyč. Rozhodlo se tak až v 8. sérii, kdy jsme neproměnili a domácí následně potvrdili zisk bodu navíc.

Hodnocení: Vzhledem k oslabení ofenzívi jsme vsadili na defenzivnější taktiku. Hráčí utkání odmakali na 100% a minimálně bod jsme si zasloužili. I přes defenzivnější taktiku jsme byli schopni hrát kombinační fotbal a zaměstnávat domácí obranu a při troše štěstí jsme mohli vstřelit více branek. Utkání se bohužel nepovedlo ani rozhodčímu, který před prvním brankou přehlédl ruku domácího hráče a v druhém poločase ho nechal klidným souboj Červenky, kterého v náběhu strhl protihráč. Ale i rozhodčí je jenom člověk  a má právo na chybu :-).

Sestava: Morong – Hrtús, Křivohlávek, Janošťák, Strejček – Krejsa, Maceček, Daniel, Karel, Pohl – Červenka

Střídali: Švardala, Hrtús M.

Branka: Janošťák

Příští zápas: neděle 30.9.  14:00  Žulová – Postřelmov. Čeká nás těžký zápas proti celku ze špičky tabulky. Sraz hráčů 13:00.