Žulová – Postřelmov 4:5 (1:1)

Pasáž s nejlepším výkonem vykompenzoval zkrat v závěru, který vedl k prohře.

Celek ze špice tabulky disponující spíše basketbalisty od začátku udával tempo zápasu. Převahu přetavil ve 12. minutě v branku – 0:1. Nás ale obdžená branka nakopla a dalších 45 minut jsme předváděli nejlepší výkon v sezóně. Hosty jsme téměř nepouštěli za polovinu a vytvořili si šancí na 3 zápasy. Problémem bylo proměňování. Varga bodl míč kolem brankáře, bohužel i těsně vedle tyče, Danielova střela šla těsně vedle, Červenka pálil do gólmana atd… V prvním poločase se tak ujala jen hlavička Janošťáka – 1:1.

Druhý poločas začal, jak první skončil. Varga pálil ze všech pozic, ale neúspěšně. Několik vynikajících zákroků púředvedl i brankář hostí. Střelce jsme ale přeci jen našli. V šetnáctce si 2x našel odražený míč Hrtús a uklidil ho k tyči – 3:1 a vypadalo to skvěle. Do kolen nás dostala rychlá a zbytečná branka na 2:3. Poté se náš výkon rozpadl a hosté v rychlém sledu trestali – 3:5. Hráči buhužel neudrželi nervy a za protesty se nechal vyloučit Janošťák a za potyčku se soupeřem Morong. V závěru jsme korigovali stav z nesmyslně odpískané penalty. Rozhodčí pak utkání raději ukončil.

Hodnocení: Hosté v závěru těžili z fyzické převahy (jak výškové, tak kondiční). Ale za stavu 3:1 by jsme měli být schopní utkání dohrát k bodům. Ale i takové zápasy se hrají. Daleko horší je zbytečné vyloučení hráčů. Rozhodčímu se utkání moc nepovedlo, nechal hrát soupeře tvrdě, až zákeřně, ale i tak by se dva nejzkušenější hráči měli ovládnout. Vzhledem k očekávaným dlouhým trestům a dalším zraněním budeme mít problém se sestavou a dobře rozjetá sezóna se může zadrhnout.

Sestava: Morong – Hloušek, Křivohlávek, Janošťák, Strejček – Daniel, Maceček, Karel, Hrtús – Červenka, varga

Střídali: Krejsa, Švardala, Pohl

Branky: Hrtús 2, Janošťák, Varga