Žulová – Zlaté Hory 3:0 (2:0)

V krásném počasí a před vynikající diváckou kulisou jsme odehráli druhé okresní derby. A stejně jako proti Písečné, i teď jsme dokázali zvítězit.

Po blamáži z minulého týdne jsme od začátku utkání hráli zodpovědně, se snahou minimalizovat počet chyb v defenzívě. Pomohlo i mírné přeskupení v obraně.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, se snahou hrát rychlé míče za obranu hostí. To se nám vyplatilo v 7. minutě, kdy dostal Varga míč za obranu, udělal rychlou kličku obránci hostí, který ho fauloval ve vápně. Karel penaltu mazácky proměnil a šli jsme tak do rychlého vedení – 1:0. Postupem času se hra vyrovnávala a místy získali převahu hosté. Ale hrálo se mezi šestnáctkami a naše obrana hosty k ničemu nepouštěla. My jsme měli několik nadějných akcí, které ale zhatilo špatné finální řešení. Udeřili jsme tak až ze standartní situace. Propadlý míč po rohu si našel Strejček a nekompromisně ho uklidil do sítě – 2:0. Zbytek poločasu jsme odehráli takticky a pohlídali si vedení.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem utkání za každou cenu ukopat. Sice jsme nehráli tak pohledný fotbal jako jindy, ale účel světil prostředky. I přesto jsme si vypracovali dost šancí utkání rychle rozhodnout, bohužel jsme je zahazovali nebo nás vychytal gólman. Dvě velké šance měl Pohl – nejprve mu po krásném uvolnění míč sjel z nártu a střela šla vedle, při samostatném nájezdu ho vychytal gólman. Jako tradičně aktivní byl Varga, ale v zakončení mu několikrát chybělo kousek štěstí. Zodpovědnost tak na sebe chtěl vzít Červenka, jehož 70m nákop ukrytý ve slunci na poslední chvíli vytěsnil gólman na roh. Na druhé straně si jedinou šanci za zápas vypracoval Hlywa, ale Červenku skrytou střelou nepřekvapil. Na druhé straně se střelami neprosadil ani Maceček s Karlem. Definitivní rozhodnutí tak přinesla 82. Minuta, kdy ze strany zakončoval Varga pod tělem brankáře – 3:0. Tímto skóre i utkání skončilo.

Hodnocení: Velmi důležité utkání vzhledem k postavení v tabulce jsme dokázali zvládnout. Konečně jsme v sezóně odehráli zápas s nulou, což je odměna nejen pro brankáře, ale pro všechny hráče, kteří zápas poctivě odmakali. Dá se říci, že jsme konečně odehráli na vysoké úrovni celých devadesát minut. Pokud předvedeme podobný výkon ve zbývajících zápasech, tak by jsme se mohli vrátit do horní poloviny tabulky, kam herně rozhodně patříme.

Sestava: Červenka – Krejsa, Hloušek, Křivohlávek, Strejček – Daniel, Maceček, Karel, Hrtús – Pohl, Varga

Střídali: Švardala, Hrtús M.

Branky: Karel p.k., Strejček, Varga

Příští zápas: neděle 21.10.  14:30  Ruda nad Moravou – Žulová. Odjezd autobusu i pro fanoušky ve 12:30 z náměstí.

Statistika hráčů po odehraných 11 kolech: Statistika-hráčů

2 thoughts on “Žulová – Zlaté Hory 3:0 (2:0)