Ruda nad Moravou – Žulová 0:2 (0:2)

V Rudě se nikdy nehraje lehce a i tentokrát to nebyla procházka růžovým sadem. K utkání vyjelo posledních 13 nezraněných a nevykartovaných hráčů, kteří z horké půdy vydolovali velmi cenné tři body.

Utkání ovlivnila 3. minuta, kdy standartní situaci vyřešil pro brankáře nechytatelnou střelou Kadeřábek – 0:1. Domácí branka zjevně zaskočila a na domácí branku se valily další naše útoky. Překvapivá střela Vargy skončila bohužel jen na tyči a ani další šance jsme bohužel nevyužili. Domácí tak postupně získávali pevnou půdu pod nohama a začali hrozit dlouhými nákopy na vysokého útočníka. Ale obraná fáze fungoval na výbornou a domácí se do zakončení téměř nedostávali. Když už se odhodlali ke střele z těžké pozice, minuli branku. A tak jsme udeřili podruhé. Křivohlávek vyvezl míč, Karel vyslal po lajně Pohla, který přízemním centrem našel opět Křivohlávka, který uklízel do odkryté branky – 0:2. Zbytek poločasu jsme zkušeně dohráli.

Ve druhém poločase přišlo to, co každý čekal. Domácí s rozhodčím v zádech nás zatlačili do defenzívy. Brejky nám nevycházely z důvodů nepřesných přihrávek, případně tvrdých zákroků domácích, kteří hráli od podlahy. Domácí se celý poločas snažili vstřelit kontaktní branku, ale naštěstí se jejich snaha míjela účinkem. Na naší bránu mířila za celý zápas jediná přímá střela, se kterou si  Hrtús bez problémů poradil. Rozhodnout jsme mohli po akci střídajících hráčů. kdy si na centr Trsťana naběhl Švardala, ale hlavou minul. I přes větší emoce v závěru, jsme utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce.

Hodnocení: Těžký zápas jsme dokázali zkušeně uhrát. Projevuje se, že si mužstvo na vyšší soutěž zvyklo a vyzrálo. Dokážeme už hrát nejen na krásu, ale i účelně na body. Pochvalu zaslouží všech 13 hráčů, kteří nastoupili. Do konce podzimu nás čekají dva těžké domácí zápasy, ze které je potřeba vytěžit co nejvíc bodů, abychom se posunuli tabulkou výše. Kvalitě kádru by odpovídalo umístění okolo 5. místa.

Sestava: Hrtús Marián – Hrtús Milan, Křivohlávek, Hloušek, Strejček – Daniel, Maceček, Karel, Kadeřábek, Pohl – Varga

Střídali:  Švardala, Pohl

Branky: Kadeřábek, Křivohlávek

Příští utkání: NEDĚLE 28.10.  14:00. ŽULOVÁ – STARÉ MĚSTO

Statistika hráčů: Statistika hráčů