Žulová – Staré Město 3:2 (1:1)

Za nepříznivých povětrnostních podmínek a na podmáčeném hřišti, jsme nastoupili proti sousedovi v tabulce. Po delší době jsme mohli počítat s téměř kompletním kádrem.

V úvodu utkání na hřišti fungovalo pouze jedno mužstvo. Ve dvacáté minutě mě být stav 3:0 a utkání se mohlo pouze dohrávat. Ale takhle to bohužel letos nefunguje. Hned ve druhé minutě neuvěřitelně minul Daniel. V nájezdu dvou na brankáře mu nezištně před úplně prázdnou bránu nahrál Varga, ale i když měl čas s míčem do brány dojít, přestřelil. V 10. minutě se situace opakovala. Po rohu se Daniel ocitl 3 metry od prázdné brány, ale opět přestřelil. Vynikající dvacetiminutovku zakončil Varga sólo nájezdem, ale napálil pouze tyč. Když hosté viděli naši nemohoucnost  v koncovce, osmělili se  a především Klemsovci začali hrozit. My jsme se ale zasloužené branky dočkali. Janošťák uvolnil Vargu, který třetí nájezd během konečně proměnil – 1:0. Druhý gól měl na noze Maceček, ale z dvaceti metrů napálil pouze břevno. Zákonitý trest přišel v poslední minutě. Rychlý brejk, špatné rozebrání hráčů a Křivohlávkova teč soupeřovi střely – 1:1 a rozhodčí píská konec poločasu.

Branka hosty viditelně nakopla a úvod druhého poločasu patří jim. Několik nebezpečných šancí se obraně ještě podařilo ubránit, ale když ve střelecké formě hrající Křivohlávek nekompromisně uklidil centr do protipohybu brankáře, bylo to 1:2. Vzhledem k průběhu utkání neuvěřitelné skóre, ale v našem případě to nebylo poprvé. Zareagovali jsme změnou rozestavení a zkusili jsme hrát rychleji dopředu. Janošťáka v dobré pozici vyrušil Varga, následně mířil hlavou vedle. Hosté vzdorovali, ale když si za obranu naběhl Křivohlávek a díky střele z úhlu překvapil brankáře a zkompletoval hattrick, byl stav 2:2. S remízou jsme se nechtěli smířit a dál útočili. Za obranu se opět dostal Křivohlávek, obránce míč zblokoval na roh. Následně naprosto zbytečně napadl Křivohlávka úderem do hlavy a dál se po něm sápal. Po uklidnění situace rozhodčí naprosto neuvěřitelně ukázal červenou kartu oběma hráčům. Dohrávalo se tak o deseti. My se opět vrhli do útoku a byli jsme odměněni vítězným gólem. Janošťák opět našel Vargu, který z první střelou o tyč překonal brankáře – 3:2. Hosté se v závěru pokusili vyrovnat, ale jejich závěrečný nápor jsme dokázali přečkat.

Hodnocení: Další ze zápasů, kdy se dostaneme do problémů neproměňováním 100% šancí. Ale jako už několikrát na podzim jsme dokázali utkání otočit. Problémem je další vyloučení, i když tentokrát nezasloužené. Musíme  se naučit nereagovat na rozhodnutí sudích a soustředit se pouze na fotbal. I když je to někdy těžké, končíme utkání pokopaní a soupeř má na kontě 1 žlutou kartu. Bohužel je v této soutěži trendem, že se techničtí hráči nechrání a nechává se průchod tvrdší hře.

Sestava: Červenka – Hrtús, Křivohlávek, Hloušek, Strejček – Daniel, Maceček, Karel, Kadeřábek, Varga – Janošťák

Střídali: Krejsa, Švardala, Pohl, Hrtús

Branky: Křivohlávek 3 (2 vlastní), Varga 2

Příští zápas: SOBOTA 3.11.  14:00  Žulová – Lesnice. Po utkání jsou zváni hráči i fanoušci na rozloučení se sezónou, které začíná ihned po skončení zápasu v BAHESE Žulová.