Žulová – Lesnice 1:2 (1:1)

V posledním utkání podzimu jsme narazili na tým z čela tabulky. Hrál se vyrovnaný fotbal, který rozhodlo zbytečné vyloučení.

Od začátku zápasu se hosté snažili hrát na míči, ale jejich akce končili buď daleko od naší brány nebo dlouhým nákopem, se kterými jsme neměli problém. My jsme se snažili odpovídat rychlými protiútoky, ze kterých jsme byli nebezpeční. Varga těsně nedosáhl na přihrávku, Pohl pálil mimo. Ve 20. minutě jsme se dočkali. Po rohu odražený míč napálil Daniel, brankář pouze vyrazil a Karel neměl problém trefit prázdnou bránu – 1:0. Utkání ale ovlivnila 28. minuta. Varga si v rychlosti píchnul míč kolem obránce, který chtěl zasáhnout nebezpečným skluzem. Varga musel nadskočit a ztratil rovnováhu. K překvapení i hostující střídačky rozhodčí nepíská nebezpečnou hru. Hosté se vydávají do protiútoku, na hraně ofsajdu stojící útočník pálí, Červenka chytá míč, který zůstává pod ním. Po ataku brankáře od hostujícího útočníka ale míč nakonec doskáče do brány. Rozhodčí gól uznává 1:1. Bohužel Červenkovi rupnou nervy a je vyloučen. Utkání tak dohráváme v deseti, do branky na zbytek poločasu musí Maceček. Zbytek poločasu dohráváme otřeseni, ale ani hosté se nedokáží se  změnou stavu srovnat.

Ve druhém poločase si do branky stoupl nejklidnější z našich gólmanů Hrtús a několika spolehlivými zákroky nás držel ve hře. V 52. minutě jsme zahodili obrovskou šanci na vedení. Po faulu na Vargu jsme kopali penaltu, ale Karel přestřelil. Hosté si za druhý poločas vypracovali pouze jednu vyloženou šanci, kterou ale dokázali v 62. minutě proměnit – 1:2. Přestože jsme hráli v deseti, stále se hrál vyrovnaný zápas a ke konci jsme byli schopni hosty zatlačit. Bohužel se neujala ani jedna z nadějných akcí, a tak jsme sezónu zakončili porážkou.

Hodnocení: Celé utkání ovlivnila nezodpovědnost brankáře, který se nechá zbytečně vyloučit. I když brance předcházely kontroverzní události, není možné se zachovat tímto způsobem. Zbytku týmu není moc co vytknout, hráči makali na 100%. Bohužel jsme své šance na rozdíl od soupeře využít nedokázali.

Sestava: Červenka – Krejsa, Janošťák, Hrtús, Strejček – Pohl, Maceček, Karel, Kadeřábek, Daniel – Varga

Střídali: Švardala, Hrtús, Hloušek

Branka: Karel