Písečná – Žulová 4:2 (2:0)

První zápas a hned derby. Zimní přestávka nepřinesla velký pohyb v kádru, pouze Švardala byl na vlastní žádost vyměněn za Olšáka do Javorníku. Na prvním utkání dále chyběli Karel, Maceček a Pohl.

Utkání nezačalo úplně štastně. Během rozcvičení se zranil Krejsa. První poločas fotbalové krásy příliš nepřinesl. Šlo poznat, že se jedná o první zápas po dlouhé pauze. Domácí se spoléhali na jednoduchý fotbal. Dlouhé nákopy od obrany a snaha vyhrávat souboje o odražené míče. Nám kombinace nešla, takže se fobal odehrával mezi vápny. My jsme se mezi 20. a 30. minutou nechali domácími zatlačit sérií standartních situací. Domácí při jedné zúročili výškovou převahu – 1:0. Vzápětí měl šanci Schopf,ale odražený balón těžkým kopem do branky neuklidil. Když už se zdálo, že za tohoto stavu půjdeme do kabin, přišel zbytečný roh a nepokrytý domácí hráč uklízel z malého vápna – 2:0.

O poločase jsme přeskupili síly. Změny v rozestavení se hned vyplatily. Krásnou kombinací jsme rychle přečíslili domácí, ale Vargu vychytal fantasticky domácí brankář a dorážku do prázdné brány poslal Kadeřábek těsně vedle. Vzápětí zahrozili domácí, ale závar ve vápně jsme díky zblokování několika střel ustáli. Opět jsme se vrhli do útoku. A dočkali jsme se odměny. Rychlá akce, Varga prchá obránci u nečekanou prudkou střelou podstřeluje gólmana 2:1. Na domácí stále vyvíjíme tlak, ale jejich obrana, občas se štěstím, drží. Domácí se ale nesoustředí jen na bránění, a tak se hraje kvalitní fotbal. Po jedné z domácích akcí nás výborným zákrokem drží Morong. Když se nadechujeme k dalšímu náporu, přichází sprcha. Odražený balón na hranici šestnáctky nekompromisně napálil domácí hráč a tvrdou ranou trefuje k tyči 3:1. My se ale nevzdáváme. vzápětí může snížit Schopf, ale z úhlu míjí těsně branku. V závěru Janošták putuje na hrot, hlavou prodlužuje za sebe, kde se míče ujímá Křivohlávek a nekompromisně věší pod břevno 3:2. Domácí jsou otřeseni a nestíhají zachytávat naše náběhy. Po další rychlé akci přichází centr ze strany, Kadeřábek střílí, odražený míč se dotává Janošťákovi, který na dlouhou nohu přestřeluje prázdnou bránu. Tato akce se ukazuje rozhodující. Domácím se vzápětí daří brejk a další odražený a míč po prudké střele končí v síti 4:2. My se nevzdáváme, ale v posledních minutách už chybí i síly.

Hodnocení: Nepříliš povedený první poločas by si zasloužil skončit spíše remízou. Domácí na kombinaci příliš nesázeli a nám dělal velký problém jejich důraz a rachlé přistupování. Stejně jako na podzim jsme ale měli velký problém při bránění standartních situací, čehož domácí dvakrát využili. Ve druhém poločase přišlo naše zlepšení. Bohužel se nám nepodařilo dvakrát trefit prázdnou bránu, což zápas rozhodlo. Druhý poločas ale ukázal naše schopnosti a příští zápas na něj musíme navázat. Ukázalo se ale i to, že je náš kádr úzký, což nás může na jaře limitovat.

Nutné je zmínit vynikající podporu našich fanoušků, jejichž počet převyšoval domácí! Cestoval s námi plný autobus a další přijeli po vlastní ose. DĚKUJEME!!!

Sestava: Morong – Hrtús, Janošťák, Hloušek, Strejček – Daniel, Křivohlávek – Olšák, Kadeřábek, Schopf – Varga

Střídali: Hrtús Mar., Mžourek

Branky: Varga, Křivohlávek