Žulová – Libina 2:3 (2:1)

Sezóna v kostce, tak by se dalo označit první domácí utkání jara.

První minuta, náš nadějný útok, zoufalý odkop hostů, naprosto zbytečný pokus o malou domů téměř z půlky hřiště, který končí rohem hostů. Opět nepokrytá standartka a nepokrytý hostující stoper nekompromisní hlavičkou o břevno otvírá skóre. Lepší začátek jsme si nemohli přát… Dalších deset minut jsme otřeseni a nepřihrajeme si. Hosté naštěstí nejsou našeho rozpoležení schopni využít a my se postupem času zvedáme. V desáte minutě Schopf ustojí penaltový zákrok, ale zakončení před brankářem levou nohou pošle vedle. Jeho chvíle ale teprve přijdou. Čím více je odehráno, tím častěji jsme na polovině hostů, kteří se začínají pouze bránit. Varga vyhraje souboj v šetnáctce, ale sám před gólmanem netrefí míč přesně a rozvlní pouze boční síť. Hosté v tuto chvíli hrozí pouze z brejků, ale ty pokrýváme. Nám vyjde akce, kdy dlouhý míč za obranu převezme Schopf a přesnou ranou k tyči uklízí míč do sítě -1:1. Branka nás povzbudí a tlačíme se dál do zakončení. Několik střel skončí vedle, případně pochytá gólman. Odpovědnost tak bere na sebe opět Schopf a utěšenou střelou k tyči nás posílá do vedení 2:1. Tak končí i poločas. Střelec obou branek se ale minutu před koncem poločasu zranil, což se nakonec ukázalo jako jeden z možných rozhodujících faktorů utkání.

Druhý poločas jsme začali ve velkém stylu. Hned v první minutě ve velké šanci napálil míč vedle střídající Olšák. V další šanci neuspěl Varga. Následně z křídla běžel na brankáře Křivohlávek, ale míč netrefil ideálně. Hosté se prvních dvacet minut jenom brání, ale ani to jim nejde ideálně. Po centru od Křivohlávka hlavičkuje opět Olšák těsně vedle. Vzápětí jde Varga sám na gólmana, ale korunuje v koncovce nepovedený zápas střelou vedle.  Hosté nakonec pochopí, že hrajeme zápas blbec a využijí toho. Nenápadná akce na kraji hřiště přinese centr do vápna, kde hostující hráč mezi našimi obránci hlavou v klidu o tyč vyrovnává 2:2. Zkoušíme reagovat střídáním a vysunutím rychlého Křivohlávka na hrot, ale než se rozkoukáme jen skóre jiné. Zbytečná standartka, odvrácený míč, nepříliš prudkou ale skákavou střelu brankář vyráží, obrana nedobíhá a střelec hostů má jednoduchou úlohu – 2:3. Na hrot se vysunuje Janošťák a zkoušíme soupeře zmáčknout. Ten už ale zkušeně tahá čas. Přesto máme dvě tutovky. Nejdříve závar, kdy po gólové hlavičce Křivohlávka nadvakrát dorážíme, ale Daniel trefuje pouze nohy dezorintovaného gólmana. Druhou šanci má Janošťák, kterému se daří přelobovat brankáře, ale míjí i branku.

Hodnocení: Zápas přinesl obraz celé sezóny. My se na gól nadřeme, zahazujeme šance, na druhé straně soupeři branky prakticky darujeme. Dovolím si tvrdit, že zkušenější  (možná si musíme položit otázku, zda nejde přeci jenom o kvalitu) tým by nedostal ani jednu dnešní branku, případně by takové utkání vyhrál minimálně 5:3. Nemůžeme se ale vymlouvat na nikoho, jednotlivé hráče, protože dnes to byla kolektivní prohra. Stejně jako děláme chyby v obraně, díky kterým inkasujeme laciné branky, tak na druhé straně spálíme neuvěřitelné situace a šance. Každý musí opět začít u sebe a nesvalovat vinu na druhé. Vstup dojara nám výsledkově nevyšel, takže příští týden se musíme vrátit k poctivému fotbalu, makat jeden za druhého a výhru na hřišti Dubicka vyválčit za jakoukoliv cenu.

Sestava: Morong – Strejček, Hrtús, Janošťák, Hloušek – Maceček – Daniel, Kadeřábek, Křivohlávek – Varga, Schopf

Střídali – Olšák, Trsťan, Hrtús, Mžourek

Branky: Schopf 2x

Statistika hráčů

Příští zápas: Neděle 14.4.  15:00  Dubicko – Žulová. Odjezd autobusu 12:15 z náměstí. Doufáme ve velkou podporu fanouškův v klíčovém utkání jara!!!! Děkujeme.