Dubicko – Žulová 0:1 (0:1)

Po třech porážkách v řadě, jsme zajížděli na půdu beznadějně posledního Dubicka. Úkol byl jasný, dovézt tři body, protože jsme se díky jarním výsledkům rázem ocitli v sestupovém pásmu. Bohužel jsme k zápasu nevyjížděli kompletní. Z různých důvodů nám chyběli oba útočníci, u kterých je bohužel doba absence ve hvězdách. Sestavu jsme tak poskládali defenzívně a spoléhali, že se nějaká útočná akce ujme. Což se naštěstí povedlo.

První poločas, stejně jako celý zápas, příliš krásy nepřinesl. Hrálo se mezi šestnáctkami, brankáři sbírali dlouhé nákopy, jinak se spíše nudili. Z prvního poločasu stojí za zmínku tři akce. Ve 25. minutě vyhrál na půlce osobní souboj Kadeřábek, posunul míč Macečkovi, který ho potáhl, nachystal na střelu, kterou z dvaceti metrů umístil přesně za tyč – 0:1. Domácí mohli srovnat za pět minut. Křižný pas propadl za obranu, střela domácímu hráči nesedla a stala se z ní přihrávka před prázdnou branku. Osamocený domácí hráč ale u tyče nepochopitelně místo pohodlného doklepnutí na míč šlápl a pádem se přizabil o tyč branky. Neuvěřitelný moment. My jsme se ale nenechali zahanbit a hozenou rukavici jsme důstojně zvedli. Dlouhý pas za obranu kontroloval domácí obránce s brankářem tak důkladně, až se srazili a před nejmenovaným hráčem se ocitl na hranici šestnáctky volný míč a prázdná branka. Hrajeme ale fair play, na hřišti byli zranění hráči a tak Krejsa míč zakopl vedle branky. Tím naštěstí první poločas skončil.

Do druhé půle jsme vstoupili s cílem body ukopat. Hrál se tak ještě horší fotbal než v půlce první. My jsme si vypracovali nějaké pološance, ale řešení bylo buď špatné, nebo šly střely vedle. Podařilo se nám dokonce rozvlnit síť, ale Hrtúsovi byl odmáván těsný ofsajd. Ke slovu se dostali ale i domácí. Opět po standartce nepokrytý hráč zakončoval v pádu nad branku. Ke konci poločasu jsme se dostali pod tlak domácích, kteří začali hrát na riziko. Využili jsme toho k brejkům, ale střely Daniela a Kadeřábka neměli gólové parametry. Poslední šanci utkání měli domácí. Po naší nepovedené rozehrávce se za obranu dostává domácí hráč, ale naštěstí střílí těsně vedle. Vzápětí rozhodčí utkání ukončuje.

Hodnocení: Těžce vybojované, ale o to cennější vítězství. Po posledních smolných porážkách jsme vítězství nutně potřebovali. Kvalitu utkání ovlivnil katastrfálni stav trávníku, díky kterému byla i přihrávka na dva metry těžko zpracovatelná. I když jsme si tentokrát fotbal příliš nezahráli, nezbývá než hráčům poděkovat za poctivě odmakaný zápas. A doufám, že příště k tomu přidáme i fotbalovou nadstavbu.

Sestava: Morong – Daniel, Křivohlávek, Janošťák, Strejček – Krejsa, Maceček, Hloušek, Kadeřábek, Olšák – Hrtús

Střídali: Karel, Mžourek, Hrtús

Branka: Maceček