Bludov – Žulová 2:3 (2:2)

Utkání na půdě suveréna jarní části soutěže přineslo vše, co má mít správný zápas. Kvalita na travníku a atmosféra v hledišti dělala z utkání jeden z nejlepších zápasů celé sezóny. My, posílení posledními výsledky, jsme přesto jeli kzápasu s obavami. Hřiště v Bludově nepatří k našim oblíbeným, forma a posily domácích vzbuzovaly obavy.

Utkání jsme ale začali bez respektu a hned z první akce jsme vybojovali penaltu. Za míčem mezi obranu nasprintoval Varga, píchl si míč za brankáře, který ho zasáhl do kotníku. I když nespadl, byl jednoznačně zastaven a dobře pískající rozhodčí odpískal penaltu. Ta udala ráz utkání. Daniel ji s přehledem proměnil a domácí byli nuceni dohánět. Odstartovala i emoce v hledišti, které vřely celý zápas. Domácí penalta nepoložila a hnali se za vyrovnáním. Pokud měli míč pod kontrolou, tlačili se na naši obranu ve velkém počtu a vytvářeli přečíslení a nebezpečné situace. Několik se nám podařilo odvrátit na poslední chvíli nebo střely chytil v zápase vynikající Morong. My jsme soustředili na rychlé protiútoky, který táhl vynikající Varga v útoku, kterého podporoval neúnavný Křivohlávek. Ze zálohy jim míče rozděloval Kadeřábek a domácí obrana byla celých devadesát minut jako na kolotoči a obránci by si přáli být pasáky krav, aby měli k dospozici lasa na zachycení jejich náběhů. Hrál se tak velmi atraktivní zápas, který vtáhl do děje každého. Domácí nás v těchto fázích trápili především nápaditou křídelní hrou. Po jedné akci po lajně najednou vyplul domácí hráč před Morongem a nezaváhal – 1:1. Nás ale branka nepoložila. Varga předvedl další z akcí, kdy domácí obránci nevěděli, která je levá a pravá, coje nahoře a dole, nechal je v prachu za sebou a centrem hledal přes celé hřiště sprintujícího Daniela, který skluzem před prázdnou brankou těsně nedosáhl. Nelitovali jsme ale dlouho. Janošťák vhodil dlouhý aut, míč se svezl po naleštěné hlavě Macečka ke Kadeřábkovi, který střelou, za kterou by se nemusel stydět benjamínek, trefil přesně za tyč – 1:2. Domácí byli opět opařeni. Marně se snažili vystavět kombinace, místo toho byli nuceni hrát dlouhé míče za obranu. Naše brejky v této fázi ale taky k ničemu nevedly a vypadalo to na odchod do kabin. V nastaveném čase domácí ale udeřili. Špatně odvrácený centr ve vápně, nepovedená střela, kterou tečuje hráč stojící metr v ofsajdu a i přes protesty se jde do kabin za stavu 2:2.

V kabině jsme se pouze uklidnili a snažili se zapomenout na hloupý vyrovnávací gól a chtěli navázat na dobrý první poločas. Úvod druhé půle probíhal stejně jako první. Domácí se snaží, my jsme lépe připravení na styl jejich hry, takže nic nebezpečného nemají a stále hrozíme z protiútoků. Hraje se rušný fotbal, ale bez větších šancí. Nám v 57. minutě vychází standartka. Janošťák nakrátko dává Kadeřábkovi, který překvapí obranu přihrávkou z první za obranu. Tam si nabíhá Křivohlávek a propaluje brankáře – 2:3. Domácí vrhají všechny síly do útoku. Atmosféra na hřišti, v hledišti, na střídačkách graduje. I jindy ledově klidný trenér hostů propadá lehkým emocím, hráči z lavičky nechtějí rušit atmosféru v týmu makajícím na hřišti a vzdávájí se střídání. Domácí mají několik závarů, vše ale odvrací obrana nebo Morong. V největší šanci domácích za překonaného Moronga vykopává míč Křivohlávek. My se ale pouze nebráníme, stále jsme nebezpeční. Varga sám zaměstnává tři obránce, ze zálohy ho doplňují další. Po přistrčení se řítí sám Maceček, domácí hráč ho fauluje a k údivu všech vytahuje jinak dobře pískající rozhodčí pouze žlutou (vzhledem k atmosféře na stadiónu ale asi celkem očekávaně). Za dvě minuty je ale Maceček opět sám před gólmanem, ale místo střely bohužel volí nepřesnou přihrávku. V těchto minutách jsou domácí už v křeči a míče spíše nakopávají. My se v posledních minutách snažíme lehce tahat čas a když v 90. minutě střídáme do hry zeď, přes kterou nikdo neprojde, je vítězství naše!!!

Hodnocení: Jednoznačně nejlepší zápas roku! Všichni hráči převlečení do dresu odvedli více než 100%! Od brankáře, který pochytal spoustu šancí, přes výborně a obětavě hrající obranu, neúnavně běhající a pracující zálohu a nepolapitelného útočníka, jsme všichni šli za jedním cílem. Pomohlo nám brzké vedení, které nám vlilo do žil víru v dobrý výsledek a štěstí jsme pak šli celý zápas naproti. I přes územní převahu domácích jsme byli tím nebezpečnějším týmem. Před týmem nezbývá než smeknout a poděkovat za krásný fotbalový zážitek. Smeknout je nutné také před našimi fanoušky, kteří s námi cestovali v neuvěřitelném počtu a celý zápas neúnavně povzbuzovali! Děkujeme! Jedinou kaňkou je chování domácího pořadatele a dalších domácích fanoušků, kteří po skončení zápasu napadli naše fanoušky…

Sestava: Morong – Daniel, Janošťák, Hrtús, Strejček – Maceček, Hloušek – Krejsa, Kadeřábek, Křivohlávek – Varga

Střídali: Karel, Hrtús, Trsťan, Mžourek

Branky: Daniel p.k., Kadeřábek, Křivohlávek

Příští zápas: Neděle 5.5. 14:00 Žulová – Jindřichov.