Žulová – Jindřichov 4:2 (0:1)

V počasí, které květen nereprezentovalo nejlépe, jsme přivítali rivala z Jindřichova. I přes nepřízeň počasí se na náš stadiónek našel cestu velmi slušný počet fanoušků, kteří sledovali zajímavé utkání. My jsem jako tradičně nebyli kompletní. Karel odjel v průběhu týdne za teplem na Korsiku, Schopf nečekaně zalehl na matrace (nepronásledují ho mafiáni, ale daleko horší nepřítel – rýmečka).

Na soupeře jsme vyrukovali s ofenzivním rozestavením, Olšák zaujmul Schopfovo místo vedle Vargy v útoku. V prvním poločase se nám ale příliš nedařilo. Soupeř nás kombinačně přehrával, my jsme kazili jednoduché přihrávky a tím umožnili hostům stupňovat tlak. Vyústění přišlo v 18. minutě. Dlouhý míč za obranu si zpravoval útočník naprsa a šťastnou střelou o tyč otevřel skóre – 0:1. Nás branka ještě více přibrzdila, z naší hry bolely oči. Vzepětí jsme předvedli pouze kolem třicáté minuty, kdy se nám vydařily dvě akce. Nejdříve na straně vykombinovali hosty Daniel s Křivohlávkem, který dlouhým centrem našel hlavu Hlouška, který krásně sklepl na malém vápně stojícímu Kadeřábkovi. Ten si nejspíš vzal k srdci připomínky k razanci střely v Bludově a opřel se do míče jako chlap (prosíme nálezce míče, který dopadl nejspíše v dolních Skorošicích, o navrácení, děkujeme). Nás šance nabudila a hosté se chvíli ocitli pod tlakem. Z další nadějné akce jsme ale bránu netrefili. Hosté zareagovali několika brejky, se kterými jsme si poradili. Poločas tak skončil vítězstvím hostů.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji, více se udržet na míči. Hned v první minutě jsme předvedli nadějnou akci a vypadalo to na podařený vstup. Ale nebyl. Vzápětí chyba v rozehrávce, útočník sám na Moronga, ten ale použil svá chapadla a míč mu ukradl z pod kopaček. Vzápětí další zkrat a tvrdou střelu z hranice šestnáctky opět výborně chytá Morong. O minutu později zbytečný faul, na centr gólman nedosáhne a nejmenší hráč soupeře hlavou skóruje – 0:2. Takže vstup z kategorie snů a v tuto chvíli by na nás nikdo nevsadil ani pětník. Z deprese nás ale vyvádí Varga. Nenápadná akce na křídle, Hloušek posouvá míč Vargovi na hraně šestnáctky, ten se rychlou kličkou zbavuje obránce a tvrdou střelou z úhlu kolem hlavy brankáře snižuje – 1:2. Tato branka nás povzbudila, zato soupeř vypadal překvapeně a od této chvíle máme více ze hry a tlačíme soupeře k jeho bráně. Pro zvýšení tlaku vysouváme Janošťáka na hrot, Daniela do zálohy. Soupeř najednou začíná mít v obraně problémy a vyrovnání visí ve vzduchu. Varga vypíchne míč v šestnáctce, soupeř nezastavuje pohyb nohy a trefuje ho. K překvapení všech píšťalka sudího mlčí. Ale  pak to přijde, pětiminutovka snů. A v hlavní roli opět Varga, který se na neděli vyspal do růžova. 75. minuta, opět přistrčení mezi obránce, rychlé dva kroky a míč se vzápětí třepotá v síti – 2:2. O tři minuty později Krejsa centruje do vápna, Varga si hlavou přihrává o záda obránce a poskakující míč na malém vápně pohodlně uklízí do sítě – 3:2. A to stále není vše. 80. minuta, opět akce zleva, Varga dělá v šestnáctce kličku obránci, který se tak potřetí během chvíle stává kuželem. Z frustrace kosí Vargu a Daniel překvapivě potřetí v řadě proměňuje penaltu – 4:2. Hosté jsou v šoku. My posíláme na hřiště za zraněného Janošťáka Zeď. Ten hned po minutě ukazuje soupeři, že důraz je jeho doména. Naštěstí jenom žlutá a pokračuje se. Od té doby ale pobíhá na hřišti nehlídán, obránci si drží odstup. Toho využívá a dostává se do samostatného nájezdu. Musí ale zamířit vedle, protože po oslavě gólu by následovala druhá žlutá karta a předčasný odchod do kabin. Velmi nesobecké rozhodnutí. Téměř vzápětí je v šanci Mžourek, ale čas na střelu prováhá. Klidné dohrání utkání nechtěl připustit Krejsa, který ve vlastním vápně použil už svoji proslavenou patičku, ale jeho zaváhání obětavým zákrokem vyřeší Křivohlávek. Utkání tak končí naším vítězstvím.

Hodnocení: Výkon nebyl zdaleka optimální, ale nakonec se nám vítězství podařilo ubojovat a potvrdit tak vítězství z Bludova. Pozitivní na utkání je, že se i za nepříznivého stavu nepoložíme, ale hrajeme až do konce. Příští týden zajíždíme na půdu druhého týmu tabulky z Postřelmova a pokud budeme chtít bodovat, bude muset být náš výkon daleko lepší. Nutné je ale ocenit i kvalitu soupeře, který patřil jednoznačně k nejlepším, který se u nás představil.

Sestava: Morong – Strejček, Janošťák, Hrtús, Daniel – Hloušek, Maceček, Kadeřábek, Křivohlávek – Varga, Olšák

Střídali: Krejsa, Hrtús, Mžourek

Branky: Varga 3, Daniel pk

Statistika-hráčů

Příští utkání: Sobota 11.5.  16:30  Posltřelmov – Žulová. Odjezd autobusu 14:15 z náměstí. Srdečně zveme fanoušky.