Postřelmov – Žulová 2:1 (1:0)

K utkání na hřiště druhého týmu tabulky jsme vyjížděli výrazně oslabeni. Před zápasem to vypadalo, jako by jsme se vrátili o třicet let zpět. Pracovní sobota vyřadila hned tři hráče – Hlouška, Macečka a Karla. Zranění z minulého zápasu nepustilo na hřiště Janošťáka, oslava významného životního jubilea Trsťana a osobní důvody Vargu. Na utkání jsme tak vytáhli králíka z klobouku v podobě Pohla. Největší romantik v týmu Křivohlávek musel odložit schůzku s dívkou jeho srdce až na večer. Fotbalové srdce zase ukázal Schopf, který přijel na otočku vlakem z Prahy. Utkání se sebezapřením se zraněným tříslem, které si poranil při hledání míče v kluzkém terénu ve Skorošicích, odehrál Kadeřábek (ještě jednou prosíme nálezce, ať míč vrátí. Případné nahodné svědky žádáme, nehažte ostré předměty pro podivném stvoření se světlem na čele, plížícím se po nocích po dvorech. Zdenda říkal, že to dost bolí).

V prvním poločase jsme se většinou bránili, ale domácí působili bezzubě. Stereotypně se snažili nakopávat křižné míče za obranu na basketbalistu s číslem 11, které se ztrácelo na jeho mamutích zádech. Přesto si s ním obrana věděla rady a co propadlo, sbíral výborně hrající Křivohlávek, na tento zápas povýšený na stopera. Domácí se v úvodních minutách dostali dvakrát k zakončení z úhlu, ale nepříliš povedené střely Morong kryl. My jsme hrozili převážně Schopfem, který činil domácím velké problémy. Poprvé mu domácí na poslední chvíli  míč vypíchli. V další akci, při které vymýchal dva soupeře,  neviděl volného Pohla a střelu mu zblokovali. Na druhé straně větral domácí obranu Olšák, takže se domácí rozhodně nenudili. Ti se naopak opírali o výškovou převahu a snažili se všechny míče tlačit před naší branku vzduchem. Vyšlo jim to v polovině poločasu. Roh jsme  odvrátli pouze na roh šestnáctky, odkud životní střelu zakroutil domácí hráč do šibenice – 1:0. My jsme mohli vyrovnat po akci, kdy Kadeřábek vysunul Pohla, který si vyjímečně dovolil vystřelit pravou, ale domácí gólman s obtížemi kryl. Škoda, vidět dát Pohla góla pravou, nedej Bože případně hlavou, se poštěstí jednou za století, ale bohužel dnes ještě nebyl ten den. Následně nám po rohu  vyšel signál, ale výslednou střelu domácí na poslední chvíli zblokovali. Poločas tak skončil 1:0.

Pokud měli první poločas domácí více ze hry, ve druhém jsme byli nebezpečnější my. Hned v úvodu Zeď, vyjímečně hrající bez karty, sklepl mezi obránce Schopfovi, kterému před gólmanem míč bohužel uskočil. Následně jsme vytáhli trumf v podobě uzdraveného Kočky, ale ten si drápky ještě nenabrousil  a gólově nezamňoukal (přesto dobrý výkon). Domácí stále stereotypně nakopávali míče, s čímž jsme si byli schopni poradit. Na druhé straně stále hrozil Schopf. Dlouhý výkop Moronga propadl za stopera, ale míč ze Schopfovi kopačky jde o centimetry vedle tyče. Pak ale udeřilo. Olšák vybojoval míč, posunul Schopfovi, který mezi třemi obránci dal vzpomenout na Ševčíka na Chelsea a bombou z osmnácti metrů o tyč srovnal. Nádherný gól. Bohužel se ale domácí otřepali rychle a hned nás přimáčkli. Dva rychlé rohy smrděli gólem, my jsme ale stále čekali na tříbodový brejk. Rozhodující akce ale přišla na druhé straně. Výborný výkon trojice rozhodčích dostal kaňku v podobě neodmávaného jasného autu, kdy byl míč půl metru za čárou. My jsme přestali hrát, domácí hrač potáhl do šestnáctky, našel spoluhráče pod sebou, který se štěstím propálil blokující hráče i Moronga. Smolný moment pár minut před koncem. My jsme se snažili změnou rozestavení  zvrátit osud utkání, ale chyběly nám nejen morální, ale hlavně fyzické síly domácím úder vrátit.

Hodnocení: Před torzem týmu nezbývá než smeknout. Místo jasného průběhu zápasu pro domácí, jsme sahali po bodu. Škoda, že tým za vynikající přístup nebyl odměněn aspoň bodem. I když se v utkání našlo dost chyb, nelze nikomu vyčíst ani to nejmenší. Buhužel skončila série čtyř vítězných zápasů, ale příští týden začneme novou šňůru!

Sestava: Morong – Krejsa, Křivohlávek, Hrtús, Strejček – Olšák, Daniel, Kadeřábek, Schopf – Pohl, Hrtús (54. Mžourek)

Branka: Schopf

Příští utkání: Neděle 19.5.  14:00  Žulová – Štíty.