Žulová – Štíty 0:2 (0:1)

Utkání proti Štítům kvalitní podívanou nepřineslo. Soupeř přijel dobře defenzivně připraven, a když rozhodčí neustále foukal do píšťalky, neměla hra šanci nabrat na spádu. Po utkání tak zbyla pachuť po utrápeném utkání.

První poločas přinesl ještě větší zmar než proti Jindřichovu. Z útočných akcí stojí za zmínku snad jen dvě. V páté minutě se prodírá Kadeřábek do šestnáctky, možná zbytečně ustojí tvrdý zákrok a zakončuje vedle. Druhou akcí je krásná hlavička Daniela, který bohužel stál v ofsajdu. Jinak jsou důraznější a nebezpečnější hosté, ale obrana v čele s Morongem odolává a udržela by nulu do poločasu, kdyby rozhodčí po nevinném kontaktu nepískl penaltu. Morong stranu vystihl, ale bohužel nedosáhl na dobře umístěný míč. Poločas tak skončil 0:1.

Druhá půle bohužel vypadala jako první. Hned v úvodu dvě šance soupeře chytá vynikající Morong. Když už to vypadá, že se zvedneme, přichází chyba, po které jde soupeř sám na brankáře – 0:2. Úplně zbytečný gól nás poslal do kolen na dlouhou dobu. Vzepjali jsme se až kolem 75. minuty, kdy jsme konečně zatlačili soupeře a měli několik šancí. Maceček hlavičkoval nad, Daniel místo střely nahrával, Varga místo nahrávky střílel do protihráče. Hosté hrozili z brejků, kdy nás opět několikrát podržel výborně chytající Morong. Utkání tak nějak v poklidu doklopýtalo do konce.

Hodnocení: V prvním poločase nám chyběly emoce, vůle se poprat o míč a samozřejmě kvalita. Bohužel jsme se nedokázali v druhém poločase zlepšit a soupeři cestu za třemi body zkomplikovat. Tempu utkání neprospěl ani rozhodčí, který hru zbytečně kouskoval. Začíná se projevovat náš úzký kádr. Přišlo několik zranění a nemocí a díky tomu nejsme schopni v utkání adekvátně prostřídat a osvěžit hru čerstvými silami. Zbývají nám poslední čtyři utkání, nezbývá, než se ještě zmáčknout a posbírat co nejvíce bodů, ať nepokazíme dojem z jinak úspěšné sezóny!

Sestava: Morong – Krejsa, Hloušek, Hrtús, Strejček – Daniel, Maceček, Kadeřábek, Olšák – Karel, Varga

Střídali: Křivohlávek, Mžourek, Hrtús