Zlaté Hory – Žulová 3:1 (1:1)

I v dalším zápase jsme lepili sestavu, jak se dalo. Janošťák je se zlomenými žebry ze hry nejspíš do konce sezóny, Hloušek si natáhl sval, pracovní povinnosti nepustily do zápasu trio Maceček, Schopf a Pohl. Červenkovi zbytek trestu neprominuli …

Taktika byla přizpůsobena sestavě. Spoléhali jsme na pevnou obranu a rychlé brejky. Ráz utkání tomu odpovídal. Domácí jsou častěji na míči, my se snažíme kontrovat. Šancí je na obou stranách pomálu. První větší mají domácí. Po rohu se jim podaří dostat míč do sítě, ale gól kvůli ofsajdovému postavení domácího hráče neplatí. My oplatíme rychlou akcí. Ve středu hřiště získáme míč, Kadeřábek dlouhým pasem najde rozběhnutého Vargu, který obstřeluje gólmana 0:1. Utkání se láme o chvíli později. Další rychlý brejk, Vargovu tvrdou střelu z úhlu brankář vytlačí na tyč, od ní se odrazí domácím přímo do rychlého brejku – 1:1. Tak končí i poločas.

Hned v první minutě poločasu druhého, vyslal krásnou přihrávkou Karel Vargu, který tísněn zakončuje nedůrazně a domácí gólman chytá. Dlouhé minuty se pak hraje mezi šestnáctkami, bez větších šancí. Náznaky na obou stranách zachytává obrana, případně dobře chytající gólmani. Po rohu pálí Daniel nad, domácí v brejku naštěstí míjí branku. Druhý klíčový moment zápasu přichází v 70. minutě. Po rohu hlavičkuje Olšák, odražený míč se snaží podrážkou procpat do sítě Varga, gólman předvádí zákrok zápasu, Daniel doráží, ale stoper vykopává z brankové čáry. V 77. minutě rozhodujeme zápas. Dva z nejzkušenějších hráčů na hřišti předvádí nesmyslnou rozehrávku na půlce, domácí se zmocní míče a když ani na šestnáctce nezatáhneme za záchranou brzdu, domácí skórují – 2:1. My otvíráme hru. V 82. minutě zahrává domácí hráč ve vápně na zemi rukou, rozhodčí se se přiklání k názoru, že v rámci benevolentních pravidel bylo vše v pořádku, takže nepíská. Domácí vzápětí se štěstím patičkou zvyšují na 3:1 a je po zápase.

Hodnocení: Třetí  prohra v řadě. V každém utkání jsme ale mohli bodovat. Domácí byli o něco lepší, silnější na míči a my jsme měli i trochu sportovní smůly v rozhodujících situacích. Škoda, že před prvními dvěma góly jsme to domácím našimi zbytečnými chybami usnadnili. Jinak je ale torzu mužstva nutno poděkovat, že zápas odehráli se ctí, když několik z nich by za normální situace ze zdravotních důvodů nenastoupilo. V posledních třech kolech hrajeme s týmy ze suterénu tabulky, tak věřím, že se vrátíme na vítěznou vlnu!

Sestava: Morong – Strejček, Křivohlávek, Hrtús, Krejsa – Olšák, Daniel, Karel, Kadeřábek, Trsťan – Varga

Střídali: Hrtús M., Mžourek

Branka: Varga