Žulová – Ruda 3:4 (2:3)

Další špatné vystoupení, další zbytečně ztracené body. Sérií porážek nejenže kazíme dojem z celé sezóny, ale zbytečně se přimotáváme do „boje“ o předposlední místo.

Utkání jsme nezačali nejlépe. Nedorozumění mezi stopery využívají hosté ke vstřelení vedoucí branky hned ve 4. minutě. My odpovídáme vzápětí. Pohl udrží v šestnáctce míč, sklepne Macečkovi, který prostrčí Karlovi. Ten sám před brankářem nezaváhá  a rychle srovnává – 1:1. Ale i přes vyrovnání nehrajeme dobře. Chybí nám pohyb, přesnost, síla v osobních soubojích. Přesto jdeme do vedení. Povedený signál z rohu zakončuje Maceček – 2:1. Bohužel ani tato branka nás neuklidní. Špatná koncentrace u autu, kdy pomezní ukazuje aut pro nás, hlavní bohužel pro hosty. Soupeře musí zastavit Křivohlávek za cenu žlutého faulu a hosté se z přímého kopu trefují k tyči – 2:2. Téměř vzápětí další standartka a odražený míč uklízí hostující hráč do sítě – 2:3. Tak končí i poločas.

Ani druhý poločas nepřinesl naše zlepšení. Utápíme se v nepřesnostech a nejsme schopni se dostat do zakončení. Několik náznaků Schopfa a Vargy se neujme a tak soupeři tradičně pomáháme. Špatná rozehrávka ve středu hřiště vede k brejku hostů. Ve vápně vypíchne míč Hrtús střílejícícmu soupeři, který ho nakopne – penalta  a jako bonus druhá žlutá Křivohlávkovi, který prochází kolem rozhodčího. Utkání se v tomto okamžiku láme. Penaltu Morong chytá dlouhým nákopem zakládá protiútok. Střelu Kadeřábka brankář pouze vyráží, dorážkou ho bohužel Schopf trefuje a další střelu Vargy „chytá“ ležící Schopf zády. I když hrajeme v deseti, snažíme se o vyrovnání a hosté brání a zdržují co jim síly stačí. My jim dáváme opět dárek. Opět chyba stopera a brejk hostů – 2:4. My už pouze snižujeme Danielem v 90. minutě a po rozehrávce rozhodčí rychle ukončuje zápas.

Hodnocení: Katastrofální výkon. Inkasovat doma od předposledního celku 4 branky je neomluvitelné. V zápase se projevily všechny chyby, se kterými máme celou sezónu problém. Hloupé ztráty míče u stoperů a záložníků na půlce, nedůraz při bránění standartek. Na podzim jsme byli schopni takovéto zápasy otáčet a o gól vyhrát. Velkou komplikací pro další zápas jsou pracovní povinnosti hráčů příští sobotu a červená karta Křivohlávka. Přesto nám nezbývá než na půdě Starého Města bodovat, ať máme klid před posledním zápasem.

Sestava: Morong – Daniel, Křivohlávek, Hrtús, Strejček – Pohl, Maceček, Karel, Kadeřábek, Schopf – Varga

Střídal: Krejsa

Branky: Karel, Maceček, Daniel