Staré Město – Žulová 5:2 (3:0)

Seznam chybějících hráčů by byl delší než účet za vydařenou narozeninovou oslavu. Jediným pozitivem je absence trenéra, který do toho nemůže hráčům kecat. Mužstvo tak vede Křivohlávek ml., ale bohužel se nevyrovnává s tlakem a kupí chybu za chybou (třicet minut stojí na lavičce domácích a raduje se z vedení 2:0, než ho vyhodí a prozradí mu, že Žulová hraje v bílých dresech, střídá hráče s číslem 13, než ho upozorní rozhodčí, že nikdo takový za Žulovou na hřišti asi není opod.). Výkonem ale hrající jedenáctka nezklamala a pouze slabší koncovka rozhodla o výsledku.

První poločas začal tradičně „dobře“. První minuta, centr ze strany před dotírajícím útočníkem uklízí do sítě Daniel (bohužel pro něj, se mu tento gól do statistik nezapočítá) 1:0. Domácím dodá branka křídla a my jsme pod tlakem. Ve 27. minutě přidávají domácí druhou branku – začíná úřadovat démon utkání J. Klemsa – 2:0. My ale nehrajeme špatně. Vyrovnáváme hru. Olšák postupuje z boku na brankáře, centruje křížem vápnem, Hrtús těsně nedosáhne. A pak Varga rozjíždí jeho tradiční snahu o infarkt trenéra v jeho oblíbené hře na nájezdy. Během patnácti minut jde 3x sám na gólmana a jednou doráží z osmi metrů. Výsledkem je brejk domácích, třetí branka v naší síti a odchod do kabin za stavu 3:0.

Ani ve druhém poločase se nevzdáváme a hrajeme vyrovnaný zápas. Hrtús opět nedává, stejně jako Varga. Pak to ale přijde, i na nás se usměje štěstí a Varga skóruje – 3:1. Radost netrvá dlouho, za dvě minuty kompletuje Klemsa hattrick 4:1. My nadále zahazujeme šance a domácí trestají . Klemsa čtvrtým gólem upravuje na 5:1. My reagujeme až na konci utkání, kdy se Varga trefuje ze třiceti metrů – 5:2. Utkání tak i končí.

Hodnocení: I v oslabené sestavě jsme odehráli dobré utkání, které rozhodly dva faktory. Gólová potence domácího útočníka a naše střelecká nemohoucnost. Je to škoda, remíza nebyla nad naše síly. V posledním domácím utkání by se se snad vrátí několik hráčů, a tak se budeme chtít se sezónou rozloučit vítězstvím.

Sestava: Morong – Krejsa, Karel, Hrtús, Strejček – Trsťan, Daniel, Kadeřábek, Olšák – Varga – Hrtús

Střídali: Mžourek, Valíček

Branky: Varga 2x

Příští zápas: SOBOTA 15.6.  17:00 Žulová – Nový Malín.