Žulová – Štíty 4:3p (3:1)

Novou sezónu jsme tentokráte začali na našem hřišti. Před začátkem sezóny došlo k několika změnám. Z kádru odešli do Javorníku Hloušek a Olšák, do klubu zamířili Sloup, Tureček, Maceček O. a Latzel. Bohužel zranění zasáhla do našich plánu již před sezónou. Minimálně do konce podzimu jsou vyřazeni Daniel a Janošťák ml., jehož přestup z Černovíru byl již hotovou věcí.

Novou sezónu jsme zahájili stylově. Běží první minuta, chyba ve středu hřiště a hosté snadno vedou –  0:1. Branka s námi pořádně otřásla a dvacet minut jsme horším týmem. Hosté se ale do šancí nedostávají a my se postupně zvedáme a vyrovnáváme hru. Hosty začínáme trápit zejména na pravé straně, kde hraje smutný hrdina zápasu Křivohlávek. Po půl hodině se nám daří srovnat. Ve středu pole vyhráváme souboj, Kadeřábek kolmicí vysouvá Křivohlávka, který je u míče dřív než gólman. Po kličce míří z úhlu do prázdné branky, míč se odráží od tyče. První je u něj ale Varga, který utěšenou střelou o vlastní stojnou nohu z 10 cm nekompromisně skóruje. Míč se málem došoural až do sítě. Historie se ale neptá a míč se za čáru doplazil – 1:1. Branka nám napumpovala energii do žil a hosty přehráváme. Další křídelní akce, Křivohlávek si to drze namíří mezi obránce, kteří jej zastavují pouze za cenu faulu. Při zranění Daniela kope Kadeřábek – 2:1. Ve třicáté osmé minutě přichází klíčová chvíle zápasu. Hostující kapitán si zavzpomínal na svá mladá léta na pískovišti a běží za rozhodčím žalovat, že Křivohlávek má nevyhovující chrániče. Rozhodčí má dle pravidel možnost hráče poslat za lajnu se upravit, ale trochu necitlivě volí druhou možnost a vytahuje žlutou a díky tomu, že je to druhá i červenou kartu. Do konce poločasu přesto zvyšujeme. Ve 44. minutě si ve vápně obhazuje soupeře Schopf, který po něm zbytečně šáhne a podrazí – penalta a Kadeřábek se opět nemýlí – 3:1 a poločas.

Do druhé poločasu nastupujeme s vědomím, že proti zkušenému soupeři bude těch pětačtyřicet minut dlouhých. Bohužel se necháme hned zatlačit a pod tlakem jsme téměř neustále. Hosté ale kromě několika střel z úhlu žádné větší šance nemají. Bohužel jim pomáháme standartkami. Špatné postavení při roku a v 58. minutě je sníženo – 2:3. My posíláme do hry čerstvé hráče, kteří tentokráte opravdu přinesou oživení. Varga se dostává sám před gólmana, ale ten reflexivně chytá. Vzápětí je v šestnáctce Hrtús, ale střelu prováhá. Udeří tak na druhé straně. Opět standartka a nepříjemný míč končí v síti – 3:3. Do konce zápasu chybí patnáct minut a hosté chtějí tři body. Ale obranná fáze celého týmu je výborná a hosté nemají nic. Tři body měl nakonec na noze Hrtús, ale po sklepnutí od Vargy  sám před brankářem neproměňuje. Následují tak pokutové kopy.

Varga s přehledem proměňuje, hosté odpovídají stejně. Kadeřábkovi se penaltový hattrick nedaří a hosté odskakují. Strejček proměňuje, soupeř ale trefuje břevno. Následně Karel i Hrtús zachovají pevné nervy a hostující hráč musí proměnit. Slabou střelu ale Morong chytá a bereme tak bonusový bod.

Hodnocení: Zápas se dá rozdělit do tří částí. Prvních dvacet minut jsme si zvykali na tempo ostrého zápasu a hosté byli lepší. Od dvacáté minuty jsme začali předvádět to, co jsme chtěli hrát od začátku a hosty přehrávali a otočili skóre. Zbytek utkání po červené kartě byl o defenzívě. U té šlo vidět zlepšení oproti minulému roku, bohužel s vyjímkou standartních situací. Ale i v deseti jsme si vypracovali tři jasné šance, které jsme měli proměnit. Rozhodně je na čem pracovat, ale i stavět. Klíčové je nepodceňovat žádné detaily. Ať už při přípravě na zápas, ani v jeho průběhu. Vyloučení bylo naprosto zbytečné a devastující pro naše ambice. Příští týden nás čeká těžký zápas na rozlehlém hřišti namotivovaného nováčka z Vikýřovic a pokud chceme odvézt body, budeme se muset zlepšit ve všech činnostech.

Sestava: Morong – Maceček V., Maceček O., Janošťák, Strejček – Křivohlávek, Sloup, Karel, Schopf – Kadeřábek – Varga

Střídali: Hrtús, Krejsa, Mžourek, Hrtús

Branky: Kadeřábek 2x pk, Varga

Příští zápas: sobota 10.8. 17:00  Vikýřovice – Žulová. Odjezd busu 14:30z náměstí. Srdečně zveme fanoušky.