Vikýřovice – Žulová 5:4 (3:3)

První výjezd a hned na horkou půdu do Vikýřovic. Domácí po postupu dávají rovnou najevo postupové ambice a tomu odpovídala i jejich přestupová politika. My jedeme bez Schopfa, který musí řešit online zabezpečení objednávek jídla pro pražáky, Latzela, který se stále koupe v brčálové vodě Orlíku (snad ne na dně v sudu), Červenky, který přestoupil za lepším do Vidnavy, Krejsy, Křivohlávka, který využívá víkendových slev a jel si zakoupit chrániče a dvou marodů, jejichž operace naštěstí proběhly úspěšně, ale i tak je v této sezóně asi neuvidíme jinde než u stánku :-).

Do prvního poločasu vstupujeme parádně. Během deseti minut jdeme třikrát na brankáře. Proměňujeme pouze jednou, kdy přihrávku Karla zúročí Varga 0:1. Domácí ale postupně prokazují kvalitu a brzy vyrovnávají po centru ze strany – 1:1. Aby toho nebylo málo, vzápětí jdou do vedení po dalším nedorazu obrany – 2:1. V tuto chvíli se hraje na naší polovině, ale tlak domácích je platonický. My odpovídáme brejky, které vede opět výborně hrající Varga. Vyrovnáváme po akci Turečka. Vykličkuje mezi čtyřmi obránci a je v šestnáctce podražen. Z toho a ze zranění Daniela těží opět Kadeřábek, který střílí svůj třetí gól ve druhém utkání – 2:2. Za této situace se hraje vyrovnaný fotbal. Přesto jdou domácí opět do vedení. Standartní situace, míč nastřeluje Janošťáka, od kterého se míč odráží k domácímu útočníkovi, který stojí v jasném ofsajdu. K překvapení i domácích fanoušků zůstává praporek dole – 3:2. Ani tohle nás nepoloží a v poslední vteřině vyrovnáváme. Sloup posílá míč na Vargu, který si pohraje s domácí obranou a srovnává – 3:3  a poločas.

Čtvrthodina druhého poločasu přinese rozuzlení. Po rohu se míč odráží od země Janošťákovi do ruky a podle nových pravidel se píská penalta i na druhé straně – 4:3. V 56. minutě další roh, další smolný odraz a domácí zvyšují – 5:3. A aby toho nebylo dost, po souboji si Tureček neodpustí na adresu rozhodčího nevhodný komentář a po zásluze jde do sprch. Ani v deseti se nevzdáváme a po přiťuknutí V. Macečka snižuje Sloup – 5:4. Vrháme všechny síli do útoku, vypracujeme si několik šancí, které ale bohužel neproměníme. Utkání tak končí vítěztvím domácích.

Hodnocení: Neuhrát při vstřelených čtyřech brankách ani bod je trestuhodné. Ve dvou odehraných zápasech jsme inkasovali osm branek. Bohužel drtivou většinu z nich jsme soupeři nabídli sami individuálními chybami, nedohráním soubojů… a tradičně špatným dohráním standartních situací. Přitom se obranná činnost paradoxně oproti loňsku zlepšila ale sráží nás zbytečné chyby. Na druhou stranu nemáme problém se střílením branek. Nezbývá  tedy než zapracovat na obraně, ať můžeme v dalším utkání vyhrát za tři body.

Sestava: Morong – Hrtús, Maceček O., Janošťák, Strejček – Karel, Maceček V., Tureček, Sloup – Kadeřábek – Varga

Branky: Varga 2, Kadeřábek, Sloup

Příští zápas: neděle 18.8.  14:00  Žulová – Bernartice