Sudkov – Žulová 1:2 (1:1)

K utkání na půdě bodově stejně chudého soupeře jako my, jsme vyjížděli oslabeni o gólmana, stopera, útočníka a prostořekého Turečka. Prostor tak dostal v bráně Hrtús, v poli dva mladíci. A nikdo z nich rozhodně nezklamal.

První poločas jsme o kousek lepší než domácí. Ti sice mají míč častěji na kopačkách, ale pouze v uctivé vzdálenosti od naší brány. My po zisku balónu okamžitě míříme k bráně. Akce táhnou především Křivohlávek z Latzlem, kteří soupeři činní potíže rychlostí. V 10. minutě Křivohlávek přebírá míč, zbývá před ním poslední obránce. Místo kličky v rychlosti ale zasekává a střílí z hranice šestnáctky. Střela prudká, dobře umístěná, ale brankář předvádí dobrý zákrok. O pět minut později ten samý hráč vniká do vymezeného území a tísněn obráncem střílí, bohužel těsně vedle, brankář se jen díval. O chvíli později ale vedem. Nové pravidlo o rozehrávce uvnitř šestnáctky domácí nevyužívají ideálně, stopera o míč připraví Křivohlávek, který místo střely volí přihrávku na úplně volného Kadeřábka, před kterým je prázdná brána – 0:1. Za pět minut je srovnáno. Rychlá rozehrávka domácích na půlce, nedůsledně obsazený domácí hráč se 25m od brány otáčí s míčem a pro nás nepřekvapivě věší nekopromisně pod břevno – 1:1. Do konce poločasu se hraje víceméně ve středu hřiště, a tak nepřichází žádná změna skóre.

Druhý poločas se nám už tolik fotbalově nedaří a domácí i zásluhou série několika standartních situací získávájí optickou převahu. Ale střely z dálky spolehlivě chytá Hrtús. Dvě největší akce mají domácí po rozích, kdy odražený míč napálí 2x vedle. Jinak obrana dirigovaná výborně hrajícím Sloupem hraje spolehlivě. My jsme museli po odjezdu Macečka do práce upravit rozestavení, takže vepředu hrozí pouze Křivohlávek. A nakonec nám to vyjde. Získáváme míč ve středu pole, Latzel vynikající kolmincí najde sprintujícího Křivohlávka, který opět zasekne a střílí. Tentokrát je ale brankář krátký – 1:2. Domácí se snaží v posledních deseti minutách vyrovnat, ale žádnou větší šanci nemají. Můžeme tak slavit první letošní tříbodové vítězství.

Hodnocení: Urputné utkání, které rozhodla naše vůle. Všech 13 hráčů, kteří nastoupili, zaslouží pochvalu. Obvzlášť Hrtús, který v bráně podal výborný výkon, stejně jako Sloup zaskakující na stoperu, kde hraje pokaždé výborně, ale jak říkal už při přestupu, hrát tam nechce :-). Ocenit je nutno také nadějné mladíky, kteří v 16 letech odehráli vynikající utkání. Na vítěztví v tomto utkání je potřeba navázat v dalším domácím utkání, i když nás čeká těžký soupeř z Libiny, který nám nesedí svojí fyzickou hrou a loni nás dokázal 2x porazit.

Sestava: Hrtús – Hrtús, Sloup, Janošťák, Strejček – Maceček, Karel – Latzel, Kadeřábek, Valíček – Křivohlávek

Střídali: Krejsa, Mžourek

Branky: Kadeřábek, Křivohlávek

Příští utkání: Neděle 1.9.  14:00  Žulová – Libina.