Žulová – Bernartice 2:3 (0:1)

První letošní okresni derby před vynikající kulisou jsme bohužel výsledkově nezvládli.

V prvním minutě šel Varga od lajny sám na bránu, střela mu nesedla a na míč kulátející se malým vápnem nedosáhl Schopf. Tato akce předznamenala celý zápas. Do 15. minuty jsme zahodili další tři tutovky. Celá první půle se odehrávala na půlce hostí, ale brána byla zakletá. A jak to tak bývá, těsně před poločasem napřáhli hosté z 25 metrů a životní střelou o tyč vedli – 0:1.

Druhý poločas přinesl stejný obrázek. My máme problém proniknout zaparkovaným autobusem hostí a ti čekají na své šance. Ty jim opět připravíme sami. Nedůrazný odkop, vypuštěný souboj, hráč mimo pozici – samostatný únik, který narozdíl od nás hosté proměňují – 0:2. Téměř vzápětí další chyba na půlce, následují nedohrané souboje v šestnáctce a tradičně o tyč inkasujeme – 0:3. Vypadá to na debakl, ale nevzdáváme se. Nenápadný centr Křivohlávka uklízí do sítě z první Varga – 1:3. Soupeře posledních dvacet minut mačkáme na jeho půlce. Ale stále neproměňujeme ani nejvyloženější šance. Kontaktní gól dáváme v 90. minutě, se po stažení Macečka trefuje z penalty Karel. V zoufalém náporu dostáváme míč na malé vápno, ale tam si překáží dva hráči. Utkání tak končí naší porážkou.

Hodnocení. Tradiční utkání, kdy jeden tým má nápor, nepromění ale své šance, za co je po zásluze potrestán soupeřem, který z minima dokáže góly vytěžit. Takové utkání odehraje každé mužstvo, tak nezbývá než doufat, že jsme si smůlu pro tuto sezónu vybrali.

Sestava: Morong – Hrtús, Meceček O., Janošťák, Strejček – Sloup, Maceček V. Kadeřábek, Křivohlávek  – Schopf, Varga

Střídali: Latzel, Krejsa

Branky: Kadeřábek pk, Varga