Žulová – Libina 5:1 (3:1)

Poslední prázdninový den přinesl tropické vedro a zasloužené tři body. Téměř kompletní sestava předvedla výborný výkon a hosté, přijíždějící s bodovými ambcemi, odjížděli s prázdnou.

Hned od úvodu jsme hosty přimáčkli na jejich polovinu. Narozdíl od zápasu s Bernarticemi jsme ale dokázali šance proměňovat. Hned v úvodu po rohu nastřelil Křivohlávek tyčku, v další šanci zachránil hosty gólman. V 17. minutě už jsme ale šli do vedení. Karel na vlastní půlce vyhrál osobní souboj, posunul míč na Kadeřábka, který rychlým pasem poslal Křivohlávka do brejku. Ten si mazácky posadil brankáře a do prázdné zavěsil – 1:0. Po brance pokračujeme v aktivitě a máme další šance. Po centru Křivohlávka hlavičkuje Tureček nad, střelu Macečka opět chytá gólman. Zvyšujeme tak až ve 30. minutě. Roh na zadní tyč vrací hlavou Karel a Maceček O. je na brankové čáře důraznější než obránce – 2:0. O devět minut později napravuje své zaváhání Tureček. Akce na pravé straně, Hrtús centrem za obranu nachází Turečka, který rybičkou upravuje na 3:0. Místo poklidného zavěru přichází odpověď hostů. Opět nedostoupený hráč hostů, který z 25 metrů opět trefuje krásně – 3:1 a poločas.

Do druhé půli jsme chtěli vstoupit opět aktivně, aby jsme se nenechali zatlačit na naší polovinu. O vyšlo nám to dokonale. 47. minuta, opět rychlá přihrávka za obranu, Křivohlávek uniká obránci, který ho strhává k zemi. Penaltu proměňuje Kadeřábek – 4:1. Touto brankou jsme vzali hostům vítr z plachet a opět se hraje jen na jejich půlce. Sloupa v dobré příležitosti vychytá gólman, který chytá i další střelu ze střední vzdálenosti. V 69. minutě využíváme další chybu v rozehrávce hostů. Karel obere obránce o míč, posouvá Křivohlávkovi, který nedává brankáři šanci – 5:1. V další šanci nastřeluje Maceček opět tyč. Stav na ukazateli skóre využijeme k prostřídání a ve velkém vedru se utkání spíše dohrává. My máme ještě jednu 100% šanci, ale za to, že nenapíšu o situaci, kdy Kadeřábek netrefil z malého vápna práznou branku, jsem dostal zaplaceno, takže o tom pomlčím. Hosté mají vzávěru ještě jednu střelu ze střední vzdálenosti, ale tu Morong bravurně chytá. Utkání tak končí naším vítězstvím 5:1.

Hodnocení: Velmi dobrý výkon, který začal dobrou obranou, kdy jsme rychlým přístupem nenechali hosty hrát. Díky tomu jsme mohli rychle otáčet hru a vysílat rychlé hráče za obranu hostí, kteří na to nenašli recept po celý zápas. Konečně se nám  podařilo šance využít a rozhodnout tak utkání již v první půli. Nezbývá než doufat, že si udržíme stoupající kvalitu hry i v těžkém zápase v Bludově.

Sestava: Morong – Hrtús, Maceček, Janošťák, Strejček – Tureček, Karel, Maceček, Kadeřábek, Sloup – Křivohlávek

Střídali: Latzel, Valíček, Krejsa, Hrtús, Mžourek

Branky: Křivohlávek 2, Kadeřábek, Tureček, Maceček O.

Příští zápas: Sobota 7.9. 16:00  Bludov – Žulová. Odjezd busu 13:30.