Žulová – Jindřichov 3:2 (0:0)

Další hororové utkání na domácím trávníku. Přitom jsme chtěli navázat na výborný výkon proti Libině, místo toho jsme ale zavzpomínali na zápas s Bernarticemi. Dopoledne před zápasem nám vypadli dvě opory. Maceček byl nečekaně povolán „pomáhat a chránit“ občany krajského města, Janošťáka nepustily do zápasu zuby. Naopak jsme mohli počítat s Červenkou, když den předtím byla uzavřena jeho přestupová sága z Vidnavy.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a míč byl častěji na našich kopačkách. Bohužel jsme si přinesli střeleckou „formu“, takže se skóre přes spoustu šancí neměnilo. Hned ve druhé minutě propadl míč k Hrtúsovi, který ale v malém vápně míč místo střely ještě zpracovával a šanci tak prováhal. O chvíli později se ze strany řítil na brankáře Křivohlávek, ale pouze načal svoji neúspěšnou sérii. V další šanci se ocitl Latzel, ale promáchl. Hosté se soustředí na kvalitní defenzívu s rychlým přechodem. Po špatné rozehrávce od brány vyplul před Červenkou hráč hostí, ale střílí vedle. My odpovídáme další střelou Křivohlávka, ten ale svoji tutovku opět neproměňuje. Hosté kontrují povedenou akcí, ale Červenka vykopává nohou. Hosté opět zahrozí po chybě v rozehrávce, ale hostující hráč naštěstí střílí vedle. A když se neujme ani několik našich dalších pokusů, končí poločas 0:0.

Druhá půlka je kopií první. My útočíme, ale špatné řešení finální fáze, nás stojí několik šancí, gólů. A toho využívají hosté. Rychlý kontr zakončují střelou k tyči 0:1. My odpovídáme Křivohlávkovou tutovkou, ale sám před gólmanem ho opět nastřeluje. Kadeřábek pálí ze šestnáctky, ale přesně doprostřed. Hosté si tak opět berou slovo. Nedůraz ve vápně a míč se přes rukavici Červenky převalí do sítě – 0:2 a čtrnáct minut do konce. Nikdo by na nás nevsadil ani halíř. Ale nám se daří rychlá odpověď. Za dvě minuty centruje do vápna Strejček a Varga hlavou lobuje brankáře – 1:2. Tento gól nás probudí z letargie a najednou je nás plně hřiště. Další střelu vytáhne brankář s námahou na roh. Kadeřábek posadí míč na hlavu Macečka, který střelou o tyč srovnává – 2:2 (popis akce střelcem odhaluje složitost celé akce – https://youtu.be/sANfsbn8Bks. Vyrovnání během dvou minut a na branku hostí se valí další útoky. Vzápětí po rozehrání proniká Křivohlávek, kterého musí zastavit hostující hráč – druhá žlutá znamená cestu do sprch. Po standartce se míč dostává k úplně volnému Krejsovi, ten se ale netrefuje. Stupňujeme tlak, hrajeme vabank. Toho málem využívají hosté, ale jejich brejk dokážeme zastavit a hned otáčíme hru. Křivohlávek nahrává Vargovi, který patičkou zakončuje těsně vedle – gólman se jen díval. O minutu později přichází další ostrý centr z pravé strany, ale brankář zákrokem kola vychytává Latzela a nutí tak fanoušky oslavující gól, opět připažit a místo oslav začít kroutit hlavou. Ale i když už se zdálo, že utkání skončí remízou, předvedeme ještě jednu akci. Karel získá míč na půlce a kolmicí vysune Vargu. Ten vyhrává sprinterský souboj s bekem a propasíruje míč za záda gólmana – 3:2 euforie na hřišti i v hledišti (až na ostrůvek hostů a ostatních fandících soupeři). Rozhodčí vzápětí píská konec.

Hodnocení: Do utkání jsme si přenesli zklamání z Bludova a až do první gólu jsme hráli bez energie a agresivity v osobních soubojích. Přesto jsme mohli dát v úvodu několik gólů. Na rozdíl od zápasu s Libinou jsme šance nepřetavili v branky, za což nás soupeř potrestal. Naštěstí jsme se vzpamatovali včas a i s trochou štěstí jsme utkání dokázali otočit. Pokud ale budeme šance zahazovat jako doposavad, uděláme si každé utkání těžké…Příští týden se musíme v Písečné vybičovat k lepšímu výkonu a pokusit se odvézt tři body, které nám chybějí po souboji s Bernarticemi.

Sestava: Červenka – Hrtús, Maceček O., Sloup, Strejček – Křivohlávek, Kadeřábek, Karel, Tureček, Latzel – Varga

Střídali: Krejsa

Branky: Varga 2, Maceček