Písečná – Žulová 4:1 (1:1)

Derby nám letos nevychází. Potvrdilo se to i v Písečné, kde se projevily všechny chyby, se kterými se potýkáme dlouhodobě.

Přitom zápas jsme začali dobře. Byli jsme v pohybu, kombinace nám vycházela a domácí jsme v poli přehrávali. Bohužel ale jenom po šestnáctku. Domácí čekali na brejky, standartní situace a naše chyby. Hned jejich první přímý kop zaváněl gólem. Přetažený cent vracel úplně volný Slavík na stejným způsobem „obsazeného“ Jurčáka, který těsně nedosáhl. My jsme stále měli problém s kombinací 20m od branky, a tak jsme zahrozili pouze střelou zdálky. Domácí kontrovali rychlým protiútokem, ale Morong by na šestnáctce včas. Udeřili jsme až po individuální akci Vargy, který přizval obránce hostí na kolotoč, odcentroval a Karel nekompromisně z první zavěsil pod břevno 0:1. O chvíli později mohlo být veseleji. Varga se dostal za obranu domácích, ale tísněn nepodstřelil gólmana. O osudu zápasu se rozhodovalo na konci prvního a začátku druhého poločasu. Domácím se podařilo vyrovnat nenápadnou střelou, která odrazem o tyč doskákala za brankovou čáru 1:1. Nešťastná branka nás srazila dolů, ale přesto jsme mohli jít do kabin s náskokem. Gólovou střelu Strejčka zblokoval domácí hráč. Míč se pak velkým obloukem snesl na spojnici břevna a tyče. Poločas tak skončil remízou.

Druhý poločas začali domácí lépe než první a začali nás přehrávat. Přesto jsme to byli my, kdo mohl jít opět do vedení. Do samostatného úniku se dostal Kadeřábek, který běžel od půlky sám na gólmana. I když ho domácí obránci překvapivě stíhali marně, opět jim pomohl brankář, který střelu kryl. Rozhodující akce byla opět podpořena naší chybou. Po naší standartní situaci se domácí dostali do přečíslení, centr ze strany se snažil tísněn odehrát Strejček, bohužel se míč odrazil od něj do sítě. Zbytek zápasu nemá cenu příliš komentovat, naše hra se rozpadla a domácí na hřišti dominovali. I my jsme se dostali k několika šancím v závěru, ale na rozdíl od domácích bylo naše zakončení špatné…Utkání tak skončilo 4:1 pro domácí.

Hodnocení: Sráží nás stále stejné chyby. U prvního gólu nedohrání soupeře plus chyba gólmana, u druhého nízká návratová morálka hráčů, když na naše dva hráče sprintovalo pět domácích a zbytek týmu se vracel krokem. Na rozdíl od minulého zápasu jsme se za nepříznivého stavu položili a nenašli sílu na obrat. Stále se snažíme hrát na krásu, místo abychom fotbal zjednodušili a hráli vzadu na jistotu. Výsledkem je 23 obdržených branek v osmi zápasech, čili jsme na stejném průměru jako loni. Když se k tomu přidá zápas, kdy neproměníme šance, jsou procenta na získání bodů velmi nízká.

Sestava: Morong – Hrtús, Sloup, Janošťák, Strejček – Křivohlávek, Karel, Maceček V., Kadeřábek, Tureček – Varga

Střídali: Latzel, Krejsa, Červenka, Hrtús, Mžourek

Příští zápas: Neděle 29.9.  14:00  Žulová – Postřelmov