Ruda – Žulová 1:2 (1:2)

Další utkání nás čekalo na horké půdě v Rudě. Každý tým se těší, až má toto utkání za sebou. My jsem do Rudy jeli s cílem bodovat, což se nám naštěstí podařilo.

Úvod utkání poznamenala nervozita na obou stranách. Domácí se snažili hrát dlouhé míče přes střed, které prodlužoval domácí útočník. Ze začátku jsme měli problém s přebíráním hráčů a domácí měli šance. Dvě největší ale zlikvidoval Červenka, kdy vychytal zakončení osamocených útočníků. Postupně jsme ale i my zpřesnili hru a začali domácí přehrávat. Od desáté minuty jsme začali mít utkání pod kontrolou a zatlačili domácí na jejich půlku. Prosazovali jsme se hlavně rychlou křídelní hrou, na kterou domácí neměli odpověď. První šance přišla z rohu. Kadeřábek ho zakroutil přímo do branky a domácí zachránilo břevno. V další šanci zamířil Varga vedle. Ve 23. minutě jsme ale šli do vedení. Domácí nedůrazně odvrátili roh, míč se dostal k O. Macečkovi, který vysunul Křivohlávka. Ten  i přes horší zpracování stihl zakončit a poslal míč podél brankáře do sítě – 0:1. Domácí odpověděli svojí šancí, ale zamířili vedle. Štěstí zkoušel opět Kadeřábek, ale nedůraznou střelu gólman chytá., Maceček V. míří nad. Ve 38. minutě ale přeci jenom zvyšujeme. Rychlá akce na pravé straně, Křivohlávek nachází Vargu, který míč uklízí do sítě – 0:2. V této fázi je na hřišti pouze jedno mužstvo a domácí působí rezignovaně. Definitivně rozhodnout mohl Kadeřábek, který ale Křivohlávkovu nahrávku před poloprázdnou branku v gól nepřetaví. Ve třetí minutě nastavení vracíme domácí do hry. Nesmyslně rozehráváme standartku, domácí míč zachytávají a z brejku snižují – 1:2.

Úplně zbytečná branka domácí i další tři osoby na hřišti nažhaví. Domácí tak začínají náporem. Ten je ale jalový a my brzy vyrovnáme hru. Postupně opět přebíráme hru a snažíme se rozhodnout. Domácí obrana je ale lépe připravená, takže máme spíše pološance. Největší možnost měl Kadeřábek, kterému ale nebylo v zápase přáno k asistenci přidat i gól, takže z přímáku opět trefuje tyč. Domácí ke konci zápasu vrhají vše do útoku, zatlačí nás na naší polovinu, ale obrana opět funguje výborně, na Červenku nepropouští ani jednu střelu. „Kuriózní“ situace nastává zhruba čtvrthodiny před koncem, kdy má domácí hráč během minuty po dvou ostrých zákrocích dostat druhou žlutou kartu, ale rozhodčí se po ujištění, že už jednu má, rozhodne kartu schovat zpět… Poslední šanci zápasu má Varga, který ale z úhlu brankáře nepropálí. Utkání tak končí 1:2 a my získáváme důležité tři body.

Hodnocení: Celkově dobrý výkon, škoda, že jsme domácím neuskočili o tři branky, utkání se mohlo dohrávat v poklidu. Je až neuvěřitelné, jak jsme schopni se střílet do vlastní nohy. Místo abychom standartku kopli klidně do udírny a šli do kabin, zkoušíme „kulišárnu.“ Naštěstí nás to tentokrát nestalo body. Ale chybí nám nějaké jasné utkání v náš prospěch, aby zkušenosti mohli sbírat i hráči z lavičky. Za co je ale tým nutno pochválit, je zlepšená defenzivní činnost celého týmu, kdy jsme schopni poctivým výkonem minimalizovat šance soupeřů. Sice je to částečně na úkor ofenzívy, ale výsledky mluví jasně… Stejně zkoncentrovat se musíme na další domácí zápas proti Zlatým Horám, ve kterém musíme tyto tři body potvrdit. Derby nám letos výsledkově nevychází a toto je naše poslední letošní šance tuto situaci zlomit.

Sestava: Červenka – Hrtús, Maceček O., Janošťák, Strejček – Křivohlávek, Sloup, Karel, Kadeřábek, Maceček V. – Varga

Střídali: Hrtús, Krejsa, Mžourek

Branky: Křivohlávek, Varga