Žulová – Zlaté Hory 5:4 (5:3)

Poslední letošní derby a náš pátý pokus získat v nich aspoň bod. Naštěstí se nám to podařilo, i když jsme si to tradičně sami zkomplikovali. Před zápasem jsme horko těžko lepili sestavu. Krejsa byl nepřítomen, Maceček V. si z minulého zápasu odnesl pochroumaný kotník, Tureček je v trestu. Naštěstí se dali aspoň částečně dohromady Latzel se Schopfem, takže byli připraveni nastoupit na část zápasu.

První poločas jsme nezačali úplně nejlépe a iniciativu jsme přenechali hostům.Ti hráli svojí tradiční hru na dlouhé míče za obranu, na které si nabíhali Charalambidis a v úvodu extrémně aktivní Brückner, který na lajne proháněl Hrtúse. Hosté měli i první šanci zápasu, ale Červenka nás podržel.My jsme si ale netradičně pomohli standartkou. Karel ji kopl do kapsy za obranu, míč propadl na zadní tyč, kde už měl Maceček jednoduchou práci – 1:0. Napodruhé se už ale hosté nemýlí. Opět dlouhý míč za obranu, Charalambidis pak po kličce brankáři uklízí míč do sítě – 1:1. Za dvě minuty ale opět vedeme. Kadeřábek přenese hru na Křivohlávka, které se krátkou kličkou zbaví obránce a ze šestnáctky uklízí míč levou nohou přesně k tyči – 2:1. Hosté jsou v této fázi více na míči, ale nám vychází rychlé protiútoky a překvapivě je dokážeme přetavit i v branky. Jako ve 27. minutě. Sloup odebírá míč soupeři, rychle přenáší míč za obranu na Schopfa, který dělá obránci kličku a mezi nohama brankáře zvyšuje na 3:1. A o tři minuty později je ještě veseleji. Rychlý útok vede po kraji Křivohlávek, přízemní centr posílá na Vargu, který je u míče dřív než soupeř – 4:1. Hosté jsou zralí na ručník a výsledek se zdá být jen otázkou skóre. To by se ale nesmělo hrát v Žulové. Ve 34. minutě se na Hrtúsovi projeví chrtí dostihy, ve kterých soupeří s Brucknerem a odstupuje ze zápasu. A ještě v téže minutě se mění skóre. Červenkovi se schová Charalambidis na pozadí diváků u lajny, takže přihrávka mu jde přímo na nohu a čeká ho snadná práce – 2:4. I to se nám zdá málo, tak vyrábíme další kiks. Janošťák se nedomluví s Červenkou, posílá malou domů za jeho záda, kde je opět Charalambidis. Červenka ho netakticky stáhne k zemi – červená a penalta. Do branky míří Křivohlávek. Na penaltu od Boty si šáhne, míč přesto končí v síti – 3:4. Na hřišti jsme viditelně otřeseni a hosté chtějí do poločasu ještě vyrovnat. V dalším ostrém souboji je navíc zraněn Varga, který od té doby hraje na jedné noze. Rozhodující akce zápasu se ale odehraje na druhé straně. Karel opět ideálně rozehraje přímák a Varga do kabin zvyšuje na 5:3 a dává nám tak náskok, se kterým se dá v druhé půli pracovat.

O poločase máme čas přeskupit síly. Vzhledem k nedostatku hráčů musíme už o půlce stáhnout Schopfa, který by po nemoci celý druhý poločas nevydržel a do brány nastupuje Morong. Varga se i přes bolestivě naražený sval rozhoduje v utkání pokračovat, a i když většinu doby kulhá, stále váže na sebe dva obránce, čímž pro nás odvádí důležitou práci. Hosté zkouší začít náporem, ale my se jim i v deseti vyrovnáme. Zahrozit střelou zkouší Křivohlávek, ale míří vedle. Soupeř udeří po nenápadné akci. Prohráváme souboj u lajny, soupeř posílá prudký míč do vápna, který nešťastně propadá až k útočníkovi soupeře, který střelou do protipohybu snižuje na 4:5. Do konce zápasu chybí půl hodiny a  vyhlídky nejsou příliš růžové. Ale i po obržené brance nepolevujeme a dokážeme i zaútočit. A když je dokonce k vidění i obraný sprint od Kadeřábka, naše šance prudce stoupají. Další Macečkovu hlavičku po rohu bravurně chytá gólman, jeho další tečovaná střela končí těsně vedle. Soupeř odpovídá nebezpečnou střelou, kterou Morong chytá. V posledních deseti minutách má každý z týmů jednu šanci. Vargovu střelu chytá brankář, na druhé straně nás podrží Morong, který gólovou střelu vytahuje konečkami prstů na roh. Poslední minuty si už zkušeně pohlídáme na půce hostů a můžeme slavit vydřené tři body.

Hodnocení: Paradoxně nepříliš povedený vstup do zápasu jsme dokázali díky nevídané efektivitě přetavit v pohodlné vedení. Pak nastává naše tradiční vrácení soupeře do zápasu, kdy jsme mu nevídanými chybami připravili dva góly a nechali se vyloučit. Ale za obrovské nasazení hráčů, jsme si nakonec tři body zasloužili. Jsem rád, že lehčí los využíváme ke střádání důležitých bodů a k posunu tabulkou. Doufám, že nějaké body přivezeme i z Loučné a uhrajeme doma proti Malínu!

Sestava: Červenka – Hrtús (34. Latzel), Maceček, Janošťák, Strejček – Křivohlávek, Sloup, Karel, Kadeřábek, Schopf (46. Morong) – Varga (82. Mžourek)

Branky: Varga 2, Křivohlávek, Schopf, Maceček