Loučná nad Desnou – FK Stomix Žulová 1:2 (0:0)

Před dalším zápasem jsme horko těžko skládali základní sestavu. Přesto jsme jeli do Loučné s cílem bodovat a zůstat tak na dohled špice tabulky. Domácí ale nebyli lehký soupeř. Výsledky na domácím hřišti mají dobré, v dolní polovině tabulky je drží výsledky na venkovních hřištích.

První poločas se odehrával v naší režii. Měli jsme míč více na kopačkách, domácí se soustředí na obranu a vyráží do rychlých brejků. Nutno podotknout, že taktika jim vychází. Nás do šancí nepouští a sami jsou nebezpeční. Od začátku zápasu máme problém s obranným valem vystaveným třicet metrů od branky. V tomto prostoru jsou domácí navíc důrazní, takže 100% šance nemáme. Když už se dostaneme do nadějné pozice, odkud můžeme vyslat nebezpečný cent, situaci přehrajeme a žádné ohrožení se nekoná. Zato domácí míří s míčem přímo k naší brance. V největší šanci nás podrží Morong, který vychytá osamoceného útočníka domácích. My zahrozíme dvěma střelami Karla z dálky, bohužel nedobíháme, takže vyražený míč uklízí obránci. Další šanci má Maceček V., který ale po ojedinělém centru míří hlavou těsně vedle. Naši největší šanci má Sloup, ale v tísni z úhlu střílí nedůrazně a domácí gólman chytá. Poločas tak končí bez branek.

Druhý poločas začíná naší šancí, domácí ale odvrací na roh. A to je naše silná disciplína. Domácí odvrací, dlouhý nákop, útočník jde od půlky neatakován a v klidu zakončuje k tyči – 1:0. Lepší start jsme si nemohli přát. Domácí se následně zatáhnou ještě víc a my bušíme do plných. Dlouho si ani nevypracujeme žádnou šanci. Domácí se už těší na bodový zisk, ale nakonec tlaku neodolají a kapitulují. Další odvrácený míč se dostává ke Kadeřábkovi, který křižným pasem nachází zapomenutého Janošťáka. Ten si hrudí zpracuje do běhu a zblízka propaluje brankáře – 1:1. Po brance se snažíme rozhodnout. Daří se nám to už o tři minuty později. Kadeřábek prostrčí míč do prostoru, Křivohlávek vyhrává osobní souboj s obráncem a obstřeluje brankáře – 1:2. Do konce zbývá zdánlivě pár minut a domácí se bezhlavě vrhají do útoku. A jednu tutovku si vypracují. Dostávají se na dostřel, míč je tečován do protipohybu Moronga, který podklouzává, ale s vypětím všech sil vytlačuje míč na tyč. A překvapivě, poprvé v sezóně, se míč od tyče odráží zpět do hry, kde ho uklízí obránci do bezpečí.  A když pak už zvládneme i nesmyslně nastavených pět minut, můžeme slavit důležité tři body.

Hodnocení: Těžký zápas. Terén kombinační hře příliš nepřál, navíc jsme řešily problémy se sestavou a nastoupili se sebezapřením i nedoléčení hráči. O to cennější výsledek jsme uhráli. Celý zápas jsme měli problém překonat pevnou domácí obranu, naopak nás v prvním poločase podržel gólman. Situace po našich standartních situacích bráníme dlouhodobě jako žáci, takže nás obdržený gól snad ani nepřekvapil… Ale opět jsme zvládli vůlí utkání otočit. Není náhodou, že devět našich utkání skončilo maximálně o gól a z nich jsme  sedm dokázali vyhrát. V neděli nás čeká Nový Malín. Pokud chceme patřit do špičky tabulky, takové utkání musíme zvládat za tři body.

Sestava: Morong – Hrtús Milan (82. Hrtús Marián), Maceček O., Janošťák, Strejček – Latzel (86. Mžourek), Karel, Sloup, Kadeřábek, Maceček V. – Křivohlávek

Branky: Janošťák, Křivohlávek

Příští zápas: Neděle 27. 10. 14:00  Žulová – Nový Malín. Po zápase srdečně zveme fanoušky na rozloučení se sezónou, které se bude odehrávat v BAHESE.