Žulová – Nový Malín 2:1 (0:1)

Utkání uzavřelo první polovinu sezóny. A průběh byl zcela typický. Naštěstí jsme i tentokrát stihli utkání otočit.

První poločas byl od nás velmi špatný. Bez pohybu, důrazu. Hosté nastoupili aktivně a jejich pohyb nám činil velké problémy. Přehrávali nás hlavně ve středu hřiště. A pramenily z toho i šance. Střelu skrytou za obráncem ale Červenka chytá. V další šanci už je překonán, ale střela lízne naštěstí břevno zvenku. My odpovídáme hned vzápětí šancí Vargy, toho ale brankář vychytá. Hosté odpovídají další nebezpečnou střelou, ale ta jde vedle. My se ale postupně zlepšujeme a začínáme utkání přeci jenom kontrolovat. Kadeřábkova střela ale trefí břevno, Karel hlavičkuje těsně vedle. A tak trest přijde na druhé straně. Rozhodčí přísně posoudí nastřelenou ruku u těla jako penaltový zákrok a hosté jdou do vedení – 0:1. My si už žádnou šanci nevypracujeme, a tak o poločase hosté vedou.

Po pauze jsme nastoupili jako jiné mužstvo. Hosty jsme zamkli na jejich polovině, kde se odehrálo téměř celých čtyřicet pět minut. Ale opět jsme dokázali spálit nemožné…V úvodu zkoušíme pálit z dálky, ale neúspěšně. Vyrovnání tak přináší až 60. minuta. Důrazný souboj na půlce, získaný míč přeneseme rychle na Vargu, který je podražen. Penalta Kadeřábek vyrovnává – 1:1. Dalších deset minut se hraje pouze v šestnáctce hostí, máme sérii rohů, gól visí ve vzduchu. Maceček ale hlavou ani jednou neuspěje, dorážku hosté zablokují na čáře vlastními těly. Po akci z křídla uklízí míč Tureček, ale brankář ho fantasticky vychytává. Stav je tak stále vyrovnaný a hosté cítí body a bojují na hraně sebeobětování. Pod jakým tlakem jsou hosté celý poločas, ilustruje konec utkání, kdy během dvou minut máme tři tutovky. Na tabuli svítí devadesátá minuta a my stupňujeme tlak. Další tutovka Turečka, který ale ze tří metrů ani napodruhé brankáře nepřekoná. Vzápětí dlouhý centr a Maceček má na hlavě vedení, ale z malého vápna trefuje přímo náruč gólmana. Ten trochu netakticky rychle vykopává a to se stává hostům osudné. Výkop zpracovává Strejček, jeho přihrávka putuje ke Kadeřábkovi, který centrem najde v rozhozené obraně hlavu úplně volného Vargy. Tomu střela hlavou nesedne, ale naštěstí je z toho geniální nahrávka na Macečka, který má před sebou prázdnou branku a hlavou se nemýlí – 2:1 a konec utkání.

Hodnocení: Špatný první poločas nás málem stál zápas. Ve druhém poločase bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Bohužel jsme narazili na naší druhou slabinu – proměňování šancí. Utkání klidně mohlo skončit vysokým rozdílem a nikdo by se nedivil. Příští týden nás čeká předehrávka ve Štítech, a pokud chceme bodovat, tak musíme být daleko efektivnější.

Sestava: Červenka – Maceček V. Janošťák, Maceček O., Strejček – Křivohlávek, Karel, Sloup, Kadeřábek, Schopf – Varga

Střídali: Tureček, Hrtús, Latzel, Mžourek, Hrtús

Příští utkání: Sobota 2.11.  14:00 Štíty – Žulová. Odjezd autobusu 11:15 z náměstí.