Štíty – Žulová 4:1 (2:0)

Předehrávka jarního kola nás zavedla na nejodlehlejší místo. A i počasí naznačovalo, s jakou náladou se budeme vracet. Štíty jsou týmem, který nám svým pojetím vůbec nesedí a kterého jsme ještě nedokázali porazit za tři body. Před zápasem jsme řešili absenci brankářů. Morong onemocněl, Červenka byl spolu s Vargou unaven z práce. Onemocněl bohužel i Sloup, Schopf byl v práci, takže jsme jeli ve značně okleštěné sestavě. Naštěstí se nám aspoň podařilo probudit Latzela…

Utkání jsme začali stoprocentní šancí. Rychlá akce, míč za obranu, Křivohlávek zakončuje na dlouhou nohu, ale u míče je před brankářem ještě Latzel. Bohužel zakončuje nedůrazně, a tak míč mířící do branky domácí stíhají zastavit na čáře. A pak přijde pětiminutovka snů. Ve čtvrté minutě jednoduchá ztráta uprostřed hřiště, kolmice za obranu a Hrtús je v brance zbytečný. Dva domácí hráči se musí bát, jak jsou sami ve vápně, ale situaci vyřeší jednoduchou přihrávkou a střelou do prázdné. V deváté minutě je ještě veseleji. Standartku na hraně naší šestnáctky rozehráváme ideálně pro domácí, kteří po presu našich hráčů a brankáře opět zadarmo skórují. Domácím narostla křídla a my se bráníme. Další samostatný nájezd ale chytá Hrtús, který si poradí i se střelou z dálky. Od poloviny poločasu ale přebíráme nadvládu nad zápasem my. Rychlá akce na levé straně, Latzel posouvá na Křivohlávka, jehož střelu chytá gólman. Vzápětí máme standartní situaci, po které Janošťák orazítkuje břevno. O chvíli později kopeme roh. Tentokráte je to Maceček V. a levá tyč domácí brány. Tutovku má ještě Kadeřábek, který ale míč posílá o milimetry vedle. Poločas tak prohráváme 0:2.

Do druhého poločasu chceme přenést momentum z poločasu prvního, ale příliš se nám nedaří. Domácí pozorně brání a my se přes důraznou obranu nejsme schopni prosadit. Místo střely nebo centru situace přehráváme. Domácí si tak zkušeně počkají na dva brejky, po kterých zvyšují na 4:0. My reagujeme snížením Mžourka, který uklidí za záda brankáře přízemní centr 1:4. Na obrat už ale nemáme fyzické ani morální síly, takže se utkání v pološeru dohrává.

Hodnocení: Posledním utkáním jsme si zbytečně zkazili náladu po jinak dobře zvládnutém podzimu. Obvzlášť je škoda, že se někteří hráči na poslední utkání nekousli a nechali v tom zbytek mančaftu. Utkání se rozhodlo hned v úvodu, kdy jsme měli na noze jasný gól a místo toho domácím darujeme dva zbytečné góly. Do poločasu jsme ale mohli vyrovnat, ale tentokrát při nás štěstí nestálo a zvonily tyče.

Sestava: Hrtús Marián – Hrtús Milan, Janošťák, Maceček O., Strejček – Latzel (Mžourek), Maceček V., Karel, Kadeřábek, Tureček – Křivohlávek

Branka: Mžourek