Žulová – Jindřichov 6:2 (3:1)

V dalším přípravném zápase na domácí půdě jsme přivítali krajskou stálici z Jindřichova. Pro nás to byla zaprvé generálka na sezónu a zadruhé omluvenka za týden starou legendární porážku 0:4 s Kuněticemi na turnaji. Jiná sestava, nažhavené mladí a dominantní výkon udělali radost domácím fanouškům, kterých se jako vždy sešlo velké množství.

Úvod zápasu nás zastihl ve formě. Napadáme aktivně rozehrávku, míč rychle posíláme na hrot. Hned v 5. Minutě máme roh, gólovou hlavičku ale Macečkovi reflexivně gólman fantasticky chytá. Stejně si počíná i se střelou ze střední vzdálenosti. A tak udeří hosté. Dá se říci, že z ojedinělé povedené akce v prvním poločase skórují. Fantasticky časovanou přihrávku na hraně ofsajdu přebírá útočník, a i když ho napoprvé Morong vychytá, tak na dorážku nemá nárok – 0:1. My ale pokračujeme v dobrém výkonu a za 2 minuty srovnáváme – Valíček přečte gólmana a místo centru pošle míč do sítě – 1:1 ve 20. minutě. Následující pasáž je jedna z nejlepších za poslední dva roky. Dominantní střed zálohy a obrana, znamená rychle získané míče, která se díky nápadité hře na jeden dotyk a pohybu všech hráčů rychle ocitají v blízkosti branky soupeře. Ten si chvílemi musí připadat jako na kolotoči a tak dvakrát inkasuje prakticky do prázdné. Na konci dvou akcí na jeden dotyk, do kterých se vždy zapojilo nejméně pět hráčů je Kopecký a podruhé kapitán Valíček. Stav 3:1 po poločase je pro hosty ještě příznivý. V další tutovce jde Kadeřábek sám na gólmana, ale zbaven sil Sluncem střílí z poza vápna vedle. Dalším plusem prvního poločasu je návrat Janošťáka ml. po operaci vazů. V prvním poločase se pouze rozkoukává, co se kolem něj děje a jeho chvíle přichází až v poločase druhém.

Do něj vstupují hosté s cílem něco s výsledkem udělat. Ale hned ve 48. minutě inkasují. Hrtús si prostrčí míč a kleště obránců secvaknou naplno – penalta. Míč si staví další navrátilec po zranění motofreestyler Daniel – 4:1. Hosté se od té doby zabývají diskuzemi s rozhodčím a na jejich výkonu je to znát. Vlivem dusna jsme ale polevili i my a spíš si hlídáme výsledek. Přesto jsem schopni vedení navýšit – Kadeřábek si najde za nepochopitelně pasivní obranou míč a propálí brankáře – 5:1. Drama se snaží navrátit Janošťák st., který ideálně vysune útočníka soupeře, který 20m kolem sebe nemá nikoho. Volí střelu k tyči, skóre na tabuli se mění na 5:2. Morong jde do sítě pro míč, ale k překvapení všech zjišťuje, že míč je z druhé strany sítě. Stav je tedy stále 5:1. Hosté se ale přeci jenom dočkají a po pěkné akci propalují do brány vystřídavšího Hrtúse. Poslední slovo ale máme my. Statické obraně hostí, která místo hry mávala jako na nádraží, uniká Janošťák ml. a předkládá nejmladšímu hráči Valíčkovi M., který z malého vápna uklízí – 6:2. Vzhledem k dusnu v ovzduší i na hřišti rozhodčí rozumně ukončuje utkání.

Hodnocení: Po katastrofálním vystoupení na turnaji v Supíkovicích, jsme si potřebovali vrátit sebevědomí a hlavně radost ze hry. Obojí se podařilo. V plánu bylo dát i prostor odchovancům, což se i díky absencím maximálně povedlo. A prospělo to i výkonu týmu,  a nezbývá než doufat, že se je podaří přesvědčit k návratu z dorostu Jeseníku a České Vsi, protože by se stali rovnocennými členy kádru a jednoznačně by zvýšili jeho kvalitu.

První poločas měl hodně blízko ideálu. Důrazná obrana, zabezpečení střed hřiště, žádné předržování míče a rychlá kombinace na bránu soupeře. Tak nějak by měla vypadat naše hra na podzim. Druhý poločas už byl slabší. Zapříčiněn byl vedením, dusnem a hlavně uspěcháním kombinace a z toho vyplývajících zbytečných ztrát míče.

Celkově ale velmi vydařené představení.

Sestava: Morong (Hrtús) – Krejsa, Janošťák,  Maceček, Strejček – Latzel, Daniel J., Karel, Hrtús – Kadeřábek – Babčák – Daniel T., Valíček J. Valíček M., Kopecký, Janošťák ml.

Branky: Valíček J. 2, Kopecký, Daniel pk, Kadeřábek