Žulová – Štíty 6:1 (5:1)

První soutěžní zápas v roce 2020. A hned soupeř, proti kterému máme tradičně problémy.

V pauze proběhlo několik změn v kádru: Křivohlávek odešel do Jeseníku, kde z pozice stopera vstřelil vítězný gól, Červenka odešel do Vápenné. Naopak kádr doplnil Kaleja z Bernartic, Janošťák z Černovíru, Vícha z Jeseníku, Daniel T. z Jeseníku a  po zranění se vrátil Daniel.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a hostující obrana nestíhala. Hned v první minutě měl na noze po přiťuknutí Vargi gól na noze Daniel, ale ze šestnáctky těsně minul. O tři minuty později je sám před gólmanem Varga, ale brankář byl rychle z brány a střelu vytěsní. Z následujícího rohu má po odrazu míče před sebou volnou polovinu brány Maceček, ale míjí. V 10. minutě po parádní akci vedeme. Maceček vyhraje hlavičkový souboj, míč sbírá Daniel, který kolmicí za obranu najde sprintujícího Kaleju, který tvrdým centrem najde hlavu nabíhajícího Vargy, který nekompromisně proměňuje 1:0. I po brance pokračujeme aktivně. Varga je tvrdě dohrán v šestnáctce, ale sudí nepíská. Stejně posoudí i souboj obránce se Sloupem, kterého je při dorážce tvrdě atakován zezadu obráncem. Přesto jdeme v 18. minutě do dvoubrankového vedení. Varga vyhraje hlavičkový souboj a Kaleja křížnou střelou překonává gólmana – 2:0. O čtyři minuty později to již bylo o tři. Varga dělá kličku obránci, který ho podráží – penalta a Daniel s přehledem zvyšuje na 3:0. Další čtyři minuty a další penalta. Obránce rychlostně nestačí opět Kalejovi, zbytečně ho sráží na zem – penalta a Daniel zvyšuje na 4:0. Další branka přijde ještě rychleji. Za tři minuty si prohodí role Varga s Kalejou. Varga obejde u lajny hráče, centr a Kaleja s přehledem uklízí do sítě 5:0. Ve velkém vedru přeci jenom trochu polevíme a soupeř vyrovná hru. Další tutovku má Sloup,ale jeho střelu z první brankář se štěstím vykopává. Ve 39. minutě využívají jedinou chybu v naší obraně. Následuje faul a přímý kop ze sedmnácti metrů končí v síti. O chvíli později po nešťastném odrazu střílí hostující útočník, ale tutovku likviduje Morong. V poslední minutě můžeme přidat ještě jednu branku, ale Karlova střela končí pouze na tyči.

Druhý poločas už se spíše i vlivem vedra spíše dohrával. V 50. minutě tvrdě a přesně vypálil Karel, ale středu do šibenice bravurním zákrokem vytáhl brankář na břevno. Další akce na obou stranách končí vlivem nepřesností bez zakončení nebo je zakončení nedůrazné. Přesto střílíme ještě jednu branku. Opět rychlá křídelní akce a Kalejův centr uklízí do sítě Daniel, který tak kompletuje hattrick.

Hodnocení: Výborný kolektivní výkon. Soupeře jsme po celý zápas víceméně k ničemu nepustili a sami byli velmi nebezpeční v útoku. Přesně týmto stylem bychom se chtěli v soutěži prezentovat.

Sestava: Morong – Hrtús, Janošťák, Maceček O., Strejček – Kaleja, Karel, Daniel, Sloup – Kadeřábek – Varga

Střídali: Krejsa, Janošťák ml., Vícha, Mžourek

Branky: Daniel 3, Kaleja 2, Varga

Příští utkání: sobota 15.8. od 17:00 Vikýřovice – Žulová.