Žulová – Libina 1:1 (0:0), 6:5pk

Ani v dalším domácím utkání se nám nepodařilo bodovat naplno. Od začátku utkání jsme měli velké problémy s výškovou a fyzickou převahou soupeře. Ti svých parametrů využívali hlavně v obranné fázi, kdy na hranici šestnáctky postavili zeď ze svých těl, o kterou se rozbíjely všechny naše útoky. První poločas tak přinesl víceméně naší platonickou převahu a soupeřovi rychlé brejky. I na šance byl poločas vyrovnaný, kdy na nebezpečné střely Daniela, Macečka, Vargy a Kaleji (které ale bohužel letěli vždy kousek mimo tyče), hosté odpověděli dvěmi tutotvkami. První vychytal fantastickým zákrokrm Morong, když se stihl natáhnout a rukou vyrazil střelu do opuštěné brány, ve druhé mu pomohli obránci, kteří podobnou střelu vytěsnili na roh. Poločas tak skončil 0:0.

Ve druhém poločase jsme tlak ještě vystupňovali a už jsme si dokázali vypracovat i vyložené šance. Bohužel jsme opět pohořeli při jejich proměňování. Úvod poločasu byl ještě vyrovnaný s náznaky šancí na obou stranách, ale od 60. minuty se hrálo pouze na jednu branku. Šanci měl Janošťák, ale hlavičku v dobré pozici nenasměroval mezi tyče. A v 71. minutě jsme byli odměněni gólem. Chybnou rozehrávku zachytil Kaleja a střelou k tyči nás poslal do vedení – 1:0. O minutu později šel ze strany sám na branku, ale brankáře neprostřelil. Další dobrou pozic měl Daniel, ale po rohu přestřelil. Vzápětí měl šanci i Vícha, ale ze slibné pozice minul. Stejně se vedlo Vargovi, který po centru Víchy hlavou zamířil taky nad. A tak udeřilo na druhé straně. Nenápadná akce, útočník převezme míč na půli a nenápadně proběhne s míček kolem několika bránicích hráčů a z blízka propaluje Moronga 1:1. My se v posledních minutách snažíme vstřelit vítězný gól, ale Maceček hlavou míří z dobré pozice vedle a Strejčkův gól neplatí pro ofsajd. Utkání tak končí 1:1.

V penaltovém rozstřelu jsou dlouho střelci neomylní, až v šesté sérii trefuje hostující hráč tyč a Janošťák tak rozhoduje o extra bodu pro nás.

Hodnocení: Momentálně máme  problémy v útočné fázi. Chybí nám lehkost  a když už si šanci vypracujeme, tak ji zahodíme. Naopak v obranné fázi nastalo oproti loňsku znatelné zlepšení. Daleko větším problémem ale je přechod PČR na covidový režim, což pro nás znamená, že několik hráčů budeme mít k dispozici maximálně jednou za 14 dní. Když k tomu připočteme zranění Karlo a Kadeřábka, čekají nás občas větší potíže se sestavou. Ale aspoň mají šanci předvést se hráči širšího kádru a dokázat, že oni patří do základní jedenáctky.

Sestava: Morong – Maceček V., Maceček O., Janošťák, Strejček – Urban, Daniel, Karel, Kaleja – Janošťák ml. – Varga

Střídali: Hrtús, Vícha, Krejsa

Branka: Kaleja