Bludov – Žulová 5:1 (3:0)

Rekordní kalamita omluvenek z pracovních a zdravotních důvodů zapříčinala, že naše sestava spíše připomínala soupisku Skorošic z legendárního týden starého zápasu v Javorníku, než naše áčko. Nastoupilo celkem osm pamětníků. Chybělo  nejen  7 hráčů ze základu z minulého týdne, ale i jejich náhradníci a náhradníci náhradníků :-). Na základě přání lavičky Bludova a fanoušků z webu, zde uvedu jmený výčet (normálně je zde uveden proto, aby nevznikali mezi fanoušky zbytečné dohady, kdo a proč chyběl…): Daniel J. Maceček O., Maceček V. – práce, Janošťáci dovolená, Karel a Kadeřábek zranění, Urban nemoc. Z náhradníků Kahánek nemoc, Babčák práce. Z náhraníku náhradníků chyběli Pohl, Schopf a Kopecký M. Na poslední chvíli jsme tak situaci řešili i přestupem Čecháčka ze združených Skorošic.

V týdnu před zápasem jsme se zkoušeli s domácími domluvit na odložení zápasu, ale domácí využili svého práva a zápas ponechali v původním datu a čase. Bohužel pro nás nepřišla ani lokální průtrž, která zasáhla bludovské hřiště minulý rok a zapříčinila odložení zápasu. Letos naopak domácí hřiště ještě před zápasem kropili a nerozhodil je ani fakt, že jsme se na tom hřišti rozcvičovali…

Samotný zápas přinesl očekávaný průběh. Kvalita byla na straně domácích, my jsme se soustředili na pozornou defenzívu a snažili se podnikat rušivé výpady, které táhnul především neúnavný Varga. Domácí z úvodního tlaku vytěžili i vedoucí branku ve 13. minutě. Nedorozumnění na naš pravé straně využil volný hráč, který sám před Morongem nezaváhal – 1:0. Další minuty přinesli stálý tlak domácích, kteří ale většinou zakončují bez úspěchu ze střední vzdálenosti. My máme dvě příležitosti Vargou, který ale tísněn a v těžkých pozicích neskóruje. Zápas se lámal v posledních pěti minutách první půle. My jsme si vypracovali šanci na vyrovnání po rychlém průniku Vargy, který přihrávkou vybídl ke skórování Kaleju. Ten ale sám deset metrů od brány pouze nastřelil vyběhlého brankáře. Domácí nás za to potrestali dvěma slepenými góly do šatny. Nejdříve dlouhý míč za obranu v těžké pozici nedůrazně odkopl Morong, následnou střelu zablokoval Krejsa, ale míč se nám ani teď nepovedlo odkopnout do bezpečí, což domácí potrestali – 2:0. A v poslední minutě naši nekoncentrovanosti využili domácí potřetí, když po rychlé rozehrávce faulu a nasledných zmatcích nešťastně zasahuje Krejsa, od kterého se míč odráží za brány – 3:0.

Druhý poločas přináší víceméně stejný obrázek jako první, s tím rozdílem, že naše akce jsou o něco častější a nebezpečnější. Domácí stále pokouší štěstí ze střední vzdálenosti, ale naštěstí pro nás jdou střely vedle nebo nejsou dostatečně důrazné a přesné, takže je Morong chytá. A v 55. minutě udeříme. Varga si povodí dva obránce a konečně překonává i brankáře – 3:1. Po vstřelené brance vzrůstá naše aktivita a i domácí na chvíli vypadávají z role. Největší šanci máme z přímého kopu, kdy Vargovu střelu gólman s námahou vyráží před sebe, ale pak si fantasticky poradí s dorážkou Čecháčka. A tak udeří na druhé straně. Rychlý kontr domácích zastavuje na poslední chvíli žlutým faulem Strejček. Domácí tak mají výhodu přímého kopu z osmnácti metrů. Nepříliš důraznou a povedenou střelu bohužel zeď tečuje do protipohybu Moronga – 4:1. Trochu smolný moment tak opět přináší klid na kopačky domácích. My jsme měli ještě jednu šanci, když Kaleja při napadání gólmana vloží nohu do jeho přihrávky. Míč však míří těsně vedle tyče. Domácím nakonec přeci jen vychází střela ze střední vzdálenosti, která zapadne za tyč – 5:1.

Hodnocení: K utkání jsme vyjížděli s cílem neudělat ostudu a nedostat potupnou desítku. Hráčům není absolutně co vytknout a nezbývá jim než poděkovat za přístup a nasazení v zápase.  Některé obdržené góly byly zbytečné, ale vzhledem ke zkušenostem hráčů očekávatelné.  Domácí si vítězství bezesporu zasloužili, ale škoda neuvyužité šance za stavu 0:1, utkání mohlo dostat větší náboj.

Sestava: Morong – Vícha, Kaleja, Hrtús, Strejček – Novák, Daniel T., Krejsa, Čecháček, Mžourek  – Varga

Střídal: Hrtús Marián, Urbanič

Branka: Varga

Příští zápas: neděle 20.9. 14:30  Žulová – Jindřichov.