Vikýřovice – Žulová 1:4 (1:2)

Výborný týmový výkon podpořený střeleckým apetitem Vargy.

K prvnímu soutěžnímu utkání jsme odjížděli na půdu Vikýřovic, kde se nám dlouhodobě nedařilo. Ale tentokrát jsme dokázali domácí vyloupit.
V úvodu utkání měli domácí převahu, ale ta končila na hranici naší šestnáctky. Tlak ukončil první ze samostatných nájezdů Vargy v 10. minutě, který ale zakončoval vedle tyče. Udeřili jsme tak až v 16. minutě, pro nás netypicky ze standartní situace. Kadeřábek nacentroval na zadní tyč, kde bez problémů uklízel Varga – 0:1. Hned vzápětí jsme měli šanci na zvýšení, ale protiútok tři na dva jsme nedohráli do zakončení. A domácí nás za to potrestali. Rychlý protiútok a snad jediná chybka v obraně – penalta, kterou domácí s přehledem proměňují – 1:1. Dál se hrál vyrovnaný fotbal. My jsme spoléhali na rychlost Vargy a Danilka, kteří uspořádali domácí obraně běžecké závody. A z toho vyplynuly další šance. Varga šel opět sám, Kadeřábek byl s Danilkem sám před gólmanem, ale sřílel vedle. Udeřili jsme až ve 44. minutě. Varga se opět uvolnil v šestnáctce a z téměř nulového úhlu obstřelil gólmana – 1:2.

Druhý poločas jsme očekávali nápor domácích, ale když nepřicházel, tak jsme opět převzali otěže zápasu. Viditelně unavená obrana domácích nestíhala naše brejky. My jsme ale nebyli schopni proměnit ani vyložené šance – Varga opět sám před gólmanem, Dřímal s Danilkem také. Latzelovu střelu bravurně chytil gólman. Domácí měli v druhém poločase pouze dvě šance – dvě střely z dálky. Za stavu 1:2 chytá Morong těžkou skrytou střelu ze 20m. Utkání se zlomilo v 76. minutě, kdy po Vargově kličce chytil gólman míč rukou mimo pokutové území. Následovat mohla jen červená karta. V závěru utkání konečně vyjadřujeme naší převahu i gólově. Varga v rychlém sledu uklízí míč ze dvou brejků do sítě. Domácí odpovídají dalekonosnou bombou, která ale jen orazítkuje tyč. Konečný stav 1:4.

Hodnocení: Výborný výkon od všech hráčů. Varga práci celého týmu zúročil čtyřmi góly. Základem našeho vítězství byla skvělá práce do obrany, kde výborně zapadli nově příchozí mladíci. Byla škoda, že jsme převahu nevyjádřili gólově dřív a nechávali jsme tak domácí stále v utkání. Příště by se nám to nemuselo vyplatit. Pokud ale tento výkon zopakujeme za týden, máme šanci konečně Bernartice porazit v soutěžním utkání.

Sestava: Morong – Hrtús, Strejček, Latzel, Dřímal – Karel, Maceček V. – Danilko T. (84. Mžourek), Kadeřábek, Krejsa (57. Danilko M.) – Varga (85. Hrtús Ma.)

Příští utkání: Neděle15.8. 14:30 Žulová – Bernartice.