Sudkov – Žulová 0:1 (0:0)

Jako si Bernartice jezdí pro body k nám, tak my hned další týden do Sudkova.

Zápas byl stejný jako vždy v Sudkově. Fotbalové krásy pomálu, spíše boj. Po minulém zápase s Bernarticemi nám chyběli někteří zranění hráči, další nastoupili se sebezapřením. V úvodu se oba týmy spíše oťukávaly. Přesto jsme mohli jít rychle do vedení. V 8. minutě jsme díky presinku získali míč, který Meceček O. přiťukl Kadeřábkovi, který ale z deseti metrů orazítkoval pouze tyč. V následujících minutách míč kontrolují domácí, ale dostávají se pouze ke střelám z poza šestnáctky. Jedna taková ale měla gólové parametry, Morong pouze vyráží, ale z prázdné brány vykopává Dřímal. Odpovídáme Danielovou dalekonosnou střelou, která ale míří vedle. Vzápětí opět zapresujeme, domácí gólman si zahraje na Koláře, ale míč nemíří do branky a u volného míče jsou domácí dříve. Poločas tak skončí bez branek.

Utkání rozhodujeme hned v úvodu poločasu. Janošťák ml. vybojoval ve středu pole míč, Maceček O. posílá křižný pas na bratra, který mu míč vrací ideálním centrem, který nejde neuklidit do sítě – 0:1. Utkání pak pokračuje ve stejném duchu jako první poločas. Domácí se snaží, ale do šancí se nedostávají. My děláme v kombinaci spoustu chyb, což nás stojí několik šancí na vstřelení uklidňující branky. A když další Macečkovu hlavičku tečuje domácí obránce těsně vedle, schyluje se k dramatické koncovce. Domácí vrhají vše do útoku, na sérii rohů nabíhá do šestnáctky i domácí brankář, ale vše i s trochou štěstí přežijeme a můžeme slavit důležité vítězství.

Hodnocení: Bojovný zápas, který jsme rozhodli bojovností než fotbalovostí. Kdybychom řešili lépe několik nadějných situací, mohli jsme rozhodnout dříve. Horší výkon do útoku jsme ale vynahradili velmi kvalitním defenzivním výkonem, za což jsme byli odměněni čistým kontem. Vítězství bylo důležité i vzhledem k těžkému losu, který nás teď čeká. Doufám ale, že doma zabereme a zlomíme sérii špatných výsledků na domácím hřišti hned v neděli proti Lesnici.

Sestava: Morong – Strejček, Latzel, Janošťák, Dřímal – Slusarz, Daniel, Janošťák ml., Maceček V. – Kadeřábek – Maceček O.

Střídali: Novák, Hrtús Mar.

Následující utkání: Neděle 29.8. 14:30  Žulová – Lesnice