Žulová – Libina 5:3 (3:3)

Místo odpočinku po nedělním obědu nás čekala šichta proti fyzicky nadupanému soupeři, kterému se úvod sezóny povedl náramně a vévodil tabulce s impozantním skóre.

Na naši straně stála výhoda menšího domácího hřiště, které hostům příliš nevyhovuje. A i úvod utkání to potvrzoval. Hned ve čtvrté minutě měl gól na hlavě Maceček O., který předskočil gólmana, ale míč z jeho hlavy šel nad. Skóroval tak až Karel v minutě desáté. Vybojovaný míč ve středu jsme rychle poslali do křídla, odkud Hrtús poslal přízemní centr do vápna. Tam byl Karel v souboji s obráncem důraznější a poslal míč z první k tyči – 1:0. A o pár minut mohlo být ještě veseleji. Opět centr z pravé strany, tentokrát od V. Macečka, na který si naskočil Janošťák ml. Jeho hlavičku z malého vápna gólman s námahou vyráží. Do této doby bylo utkání zcela v naší režii a zdálo se, že je pouze otázkou času, kdy přidáme další branky. Bohužel se nám ale nevyhnula krátkodobá ztráta koncentrace, kterou kvalitní tým jako Libina je, umí potrestat. Tři rychlé brejky za tři minuty a stav byl rázem 1:3. Naštěstí pro nás jsme dokázali rychle korigovat. Po standartní situaci a zablokované střele Daniela, propadl míč k Hrtúsovi, který prostřelil brankáře – 2:3. Tím jsme se dostali zpět do zápasu a hosty jsme opět zatlačili na jejich polovinu. Vyrovnání přišlo po centru z levé strany. Ten propadl za obranu a hosté zatáhli za záchranou brzdu a podrazili Macečka – penalta, ze které vyrovnává Daniel 3:3. Rychlá gólová smršť za třicet minut hry. Pak se o slovo přihlásily i obrany a zbytek poločasu už nepřinesl žádné další branky, ale ani šance.

Druhá půle začala přeci jenom opatrněji. My ale máme územní převahu a častěji míč u nohy. Svou převahu vyjadřujeme v 60. minutě, kdy centr Dřímala uklízí do sítě Maceček O. – 4:3. O chvíli později mohou hosté vyrovnat. Dobře načasovaná nahrávka za naší obranu posílá soupeře opět do samostatného úniku, ale Morong rychlým vyběhnutím bravurně kryje. Udeříme tak my na druhé straně. Janošťák si zaběhne za obranu a střelou pod břevno zužitkuje výbornou nahrávku do prostoru – 5:3. Utkání se pak zbytečně přiostřuje, když hosté dohrávají souboje, my se následně přidáváme, takže je to na hřišti spíše boj. Z toho vybočí dvě situace. Nejdříve zbytečný úder do hlavy V. Macečka, za který hostující hráč oprávněně vidí červenou kartu. A pak pěkná individuální akce Čikla, kterého ale opět vychytá Morong. Utkání tak končí 5:3.

Hodnocení: Utkání jsme začali výborně a měli ho pod kontrolou. Nepochopitelný pětiminutový výpadek nás ale málem stál zápas. Naštěstí jsme brzy snížili a zvládli do poločasu vyrovnat. Druhý poločas jsme měli opět pod kontrolou a po výborném výkonu jsme dokázali doma konečně urvat tři body. Los nás teď moc nešetří, takže příští týden na půdě největšího favorita soutěže, který prozatím neztratil ani bod, budeme muset opět výkon na hranici možností, abychom mohli pomýšlet na body.

Sestava: Morong – Hrtús, Janošťák, Latzel, Dřímal – Karel, Daniel – Maceček V., Kadeřábek, Janošťák ml. – Maceček O.

Střídali: Strejček, Slusarz, Danilko M., Krejsa, Novák

Příští zápas: sobota 4.9.  16:00  Bludov – Žulová. Odjezd autobusu 13:30 z náměstí. Srdečně zveme všechny fanoušky.