Bludov – Žulová 5:2 (3:1)

Další týden, další těžký soupeř. Navíc jsme měli problém se sestavou, kdy z různých důvodů chyběli Daniel, Janošťák st., Maceček O., Varga ze základu, plus několik důležitých náhradníků. K utkání tak bylo připraveno dvanáct statečných. I v oslabení jsme ale chtěli v Bludově bodovat.

A nebyli jsme daleko. O osudu utkání se rozhodlo v prvních dvaceti minutách, kdy jsme měli domácím gólově odskočit. Již ve třetí minutě byl sám před gólmanem Maceček, ale neprostřelil. V sedmé minutě Danilko také neuspěl. V desáte po rohu už Latzel gólmana překonal, ale toho zastoupila tyč. Prosadil se tak až Danilko, který v 15. minutě golmána po zasekávačce konečne propálil. Vzápětí měl další 100% šanci, ale opět gól nedáváme. A jak to tak bývá, příchází trest. Domácí z nenápadné akce centrují, utočník se dostává ke střele, kterou Morong chytá, ale vyráží smolně pouze na jeho hlavu – 1:1. Trochu smůly a domácí se dostávají na koně. Najednou je v pernamenci Morong, ,který ale několik střel bravurně kryje. Ale stejně jako před rokem neudržíme koncentraci do poločasu. 41. minuta, nesmyslná nahrávka na stopera, který na bludovském drnoviští chce provést jednoduchý manévr do prostoru. Míč mu ale nečekaně uskakuje a domácí trestají – 2:1. Následně se dostává do úniku Danilko, ale domácí obránce pomocí snad tří rukou jeho postup zastavuje a následně ho nevybíravě dohrává v šestnáctce, ale hra pokračuje.  Poslední minuta poločasu, opět jednoduchá situace. Místo, abychom kopli míč mimo stadion, prohráváme souboj, je  z toho roh a šťastný gól domácích. Poločas tak končí 3:1 a překvapení tímto stavem jsme nejenom my….

Druhý poločas začínáme ideálně. Rychlá akce a Danilko snižuje na 3:2. Od této branky se dlouho hraje vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Nám díky okleštěné sestavě rychle docházejí v náročném zápase síly a domácí se přes pozornou obranu do šancí nedostávají. Co projde chytá Morong. Rozhoduje nakonec naše ztráta uprostřed hřiště, kdy domácí zahrají rychlý brejk, kde jim vyjde naprosto každý dotyk s míčem – 4:2. My máme šanci se dostat zpět do zápasu v 80.  minutě, kdy po Krejsově centru hlavičkuje do vinklu Janošťák, ale domácí gólman předvádí zakrok kola… My stále více riskujeme a domácí nás po jednou z brejků trestají – 5:2.

Hodnocení: Zápas jsme si prohráli promrháním 100% šancí v úvodu. Zde jsme mohli domácím výrazně odskočit a utkání by mělo úplně jiný charakter. Po vyrovnávací brance měli domácí více ze hry, ale paradoxně k většině jejich branek  výrazně přispěla naše hrubá chyba. Tímto zápasem ale skončila série velmi těžkých zápasů, takže máme šanci se bodobě zahojit v dalších kolech. Ale musíme předvádět kvalitní hru více než dvacet minut a hlavně trestat soupeřovi chyby a proměňovat naše šance…

Sestava – Morong – Dřímel, Latzel, Strejček, Hrtús – Karel ( 63. Krejsa), Slusarz – Maceček V., Kadeřábek, Janošťák – Danilko

Branky: Danilko 2

Příští zápas: Neděle 12.9.  14:30  Žulová – Jindřichov