Žulová – Jindřichov 5:3 (4:0)

Hosty od nás v tabulce dělil pouze bod, takže se dalo očekávat vyrovnané utkání. Bohužel se nám tentokráte utkání vůbec nevydařilo a fanouškům jsem moc pohledných akcí neukázali.

Přesto jsme první poločas zvládli výsledkově výborně. Hned ve druhé minutě měl gól na kopačce Kadeřábek, ale hosté na poslední chvíli jeho pokus zablokovali. Gól jsme tak „vstřelili“ až v osmé minutě. Dlouhý aut Janošťáka propadl nešťastně brankáři hostů přímo do běhu obránce – vlastní gól a šťastně vedeme 1:0. O sedm minut vedení zdvojnásobujeme. Latzel si naběhl na pas za obranu a z první loboje brankáře – 2:0. Tato akce byla bohužel na dlouhou dobu poslední, která stojí za zmínění. Utkání se pak odehrává ve středu pole. Nás brzdí hromada nepřesností, špatný pohyb. Hosté se zase nemohou dostat přes dobře fungující obranu. Záblesk fotbalovosti tak přichází až v posledním minutách poločasu. Nejprve centr z pravé strany uklízí do sítě Varga – 3:0. Stejný hráč pak individuální akcí zařizuje i čtvrtý gól – 4:0.

Druhý poločas pak předvádíme ještě horší výkon. Z výklusu jsme přešli do chůze a soupeř má více ze hry. Ještě V. Maceček má na noze gól, ale centr Dřímala napálí pouze do břevna. A tak udeří hosté. Ofsidová past selže a samostatný únik nadvakrát hosté proměňují – 4:1. Jako varování nám to ale nestačí. Dvě standartky, dvě chyby v obraně i nedůrazný zákrok gólmana a stav je 4:3. Hosté jsou politi živou vodou a cítí body. My se naštěstí nesložíme a přeci jenom trochu přidáme. Soupeře tak už do šancí nepustíme. Rozhodnutí přišlo v 88. minutě po nejpohlednější akci zápasu. Krejsa vybojuje balón, Daniel vysune na křídle V. Macečka, jehož centr uklidí v náběhu z první Kadeřábek za bezmocného brankáře – 5:3.

Hodnocení: Nejslabší výkon podzimu, kdy jsme se přizpůsobili soupeři a hráli pěší fotbal s nákopy na Vargu. První poločas nám vyšel aspoň výsledkově, druhý ani to. Pozitivním zjištěním je, že na rozdíl od minulých let, jsme takový zápas schopni vyhrát. Doufám, že tohle utkání zafunguje i jako výstraha před derby v Písečné, kde budeme muset hrát na hraně našich možností, abychom mohli pomýšlet na body.

Sestava: Morong – Strejček, Maceček O., Janošťák, Dřímal – Daniel, Slusarz – Maceček V., Kadeřábek, Latzel  – Varga

Střídali: Krejsa, Daniel T., Novák

Branky: Varga 2, Latzel, Kadeřábek, vlastní

Příští utkání: sobota 18.9. 15:30  Písečná – Žulová. Odjezd autobusu 13:45. Srdečně zveme fanoušky!